Meteoroloji'den 5 bölgede oturanlara uyarı: Yoğun sağanak bekleniyor

Meteoroloji'den 5 bölgede oturanlara uyarı: Yoğun sağanak bekleniyor

Trakya, batı ve doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi sağanak yağış etkisi altında. Meteoroloji, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda sağanak yağış nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyarı yaptı.

25 Mayıs 2020, Pazartesi 08:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara (Balıkesir hariç),Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nu kuzey ve doğusu ile, Bolu, Düzce, Karabük, Zonguldak, Bartın, Ordu ve Şanlıurfa çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Doğu Anadolu’nun doğusunda güney yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu’nun doğusunda güney yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Kuvvetli yağış uyarısı

Yağışların; Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, yıldırım, yerel küçük çaplı dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Kuvvetli rüzgar uyarısı

Rüzgarın; Doğu Anadolu’nun doğusunda güney yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

İllere göre hava durumu

İstanbul 25 derece

Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde hafif sağanak yağışlı

Ankara 23 derece

Parçalı ve çok bulutlu

İzmir 27 derece

Az bulutlu ve açık

Antalya 30 derece

Az bulutlu ve açık 

Zonguldak 19 derece

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde hafif sağanak yağışlı

Trabzon 17 derece

Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde sağanak yağışlı

Erzurum 13 derece

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Diyarbakır 18 derece

Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Milli boksör Selim Ahmet Kemaloğlu sevgilisini öldürmüştü... Mesajlar ortaya çıktı