Meteoroloji'den hafta sonu için önemli uyarı

Meteoroloji'den hafta sonu için önemli uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, yurdun büyük bölümünde halen devam eden serin ve yağışlı hava kütlesinin doğuya hareket ederek hafta sonunda İç ve doğu bölgelerde etkili olacak. Yurdun Karadeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceğine dikkat çekilirken, yüksek kesimlerde kar yağışı beklendiği kaydedildi

09 Kasım 2012, Cuma 20:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yurdun büyük bölümünde etkili olan serin ve yağışlı hava doğuya hereket ederek iç doğu bölgelerde hafta sonu etkisini gösterecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Marmara Bölgesi’nin doğu kesimlerinden itibaren Karadeniz üzerinden gelecek yağışlı havanın etkisine gireceği bildirildi.

KARADENİZ VE DOĞU’DA KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Açıklamada, cumartesi günü yağışların, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, İç Anadolu’nun Doğusu, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu’nun batısı, Doğu Anadolunun güney ve batısı ile yerel olarak İstanbul, Sakarya, Kocaeli ve Sinop çevrelerinde kuvvetli, Malatya, Tunceli, Elazığ, Adıyaman ve Bingöl çevrelerinde çok kuvvetli olacağı ifade edildi. Pazar günü ise yağışların, Güneydoğu Anadolu bölge geneli ile Bingöl, Bitlis, Muş, Elazığ , Malatya, Kahramanmaraş ve Tunceli’de kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olacağı tahmin edildiği ifade edildi.

YÜKSEK KESİMLERDE KAR

Yağışların, Karadeniz’in iç kesimlerinin, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceğine dikkat çekilirken, özellikle kuvvetli yağışın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı vatandaşlar ve ilgililer, tedbirli olmaları konusunda uyarıldı.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Adil Karaismailoğlu'nun ablası vefat etti