Meteoroloji'den kar erimesi uyarısı

Meteoroloji'den kar erimesi uyarısı

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü, meydana gelebilecek kar erimelerinin dere yatakları ve ovalarda oluşturacağı sel, su baskını ve heyelan gibi olumsuzluklara karşı uyarıda bulundu

11 Nisan 2019, Perşembe 21:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, bölge genelinde havanın parçalı, yer yer çok bulutlu geçeceğinin tahmin edildiği belirtildi. Açıklamada, "Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgârın genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor. Bu gece gerçekleşen en düşük sıcaklıklar; Van’da 4, Muş’ta 5, Bitlis’te 1 ve Hakkâri’de 1 derece olarak ölçülmüştür.

DİKKATLİ OLUN UYARISI

Günün beklenen en yüksek sıcaklıklarının ise Van’da 11, Bitlis’te 8, Hakkâri’de 12 ve Muş’ta 13 derece olması beklenmektedir.

Bölge genelinde aralıklarla devam eden sağanak yağışlarla birlikte hava sıcaklıklarının da yüksek seyretmesi nedeniyle özellikle yüksek rakımlı yerlerde meydana gelebilecek kar erimelerinin, dere yatakları ve ovalarda oluşturacağı sel, su baskını ve heyelan gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" denildi.

VAN (İHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Osman Kavala ile ilgili açıklaması