Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji, 23 il için kuvvetli yağış uyarısında bulundu

18 Ekim 2013, Cuma 09:58
A A
Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Batı bölgelerimizde devam eden yağışların sabah saatlerinden itibaren, kuvvetli kuzeybatılı rüzgarlarla (50-70 km/saat) birlikte; Marmara'nın doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Yalova), Batı Karadeniz bölümü (Düzce, Zonguldak, Bolu, Bartın, Karabük, Kastamonu ve Sinop), Eskişehir, Kütahya, Afyonkarahisar ve Ankara'nın kuzeybatı ilçelerinde (Beypazarı, Nallıhan, Güdül ve Ayaş) kuvvetli (20-50 kg/m2) ve yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması beklendiğini açıkladı.

DOĞU AKDENİZ'DE ÇOK KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü, Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay'ın batı kıyı ilçelerinde "çok kuvvetli" yağış beklendiğini bildirdi.

Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Mersin, Adana ve Osmaniye ile Hatay'ın batı kıyı ilçeleri Dörtyol, Erzin, İskenderun, Belen ve Samandağ'da kuvvetli, yer yer çok kuvvetli yağış bekleniyor.

Vatandaşlardan ve ilgililerden, ani sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum oluşma riski, yıldırım çarpması, heyalan ve ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olmaları istendi.

İSTANBUL’DA SAĞANAK YAĞIŞ ETKİLİ OLUYOR

Bugün saat 05.30 sıralarında İstanbul genelinde sağanak yağış etkili oldu. Özellikle Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’nde gezen vatandaşlar yağmur nedeniyle zor anlar yaşarken, kısa sürede yollarda su birikintileri oluştu. Duraklar ve kapalı mekanlar yağmurdan kaçan vatandaşlarla doldu.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...