Meteoroloji'den son dakika hava durumu raporu: Sıcaklıklar azalıyor

Kurban Bayramı'nın ilk gününde tüm yurtta sıcak hava etkili oldu. Meteoroloji, merakla beklenen yeni haftalık hava durumu raporunu yayımlandı. Rapora göre perşembe gününden itibaren hava sıcaklıklarının azalması bekleniyor. Yarın ise Marmara’nın doğusunda, Batı Karadeniz’in özellikle iç kesimlerinde yağışlar bekleniyor. İşte haftalık hava durumu raporunun detayları..

20 Temmuz 2021, Salı 20:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada, "Kuzey, iç ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin 10 -12 derece, diğer yerlerde 2-4 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının perşembe günü azalarak yurt genelinde mevsim normalleri civarına düşeceği tahmin ediyor." denildi.

SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR

SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR

TRT Haber’de konuşan Hava Tahmin Uzmanı Abdullah Macit, bayram boyunca görülecek havayı değerlendirdi. Perşembe gününden itibaren yurt genelinde hava sıcaklıklarının azalacağını söyledi.

Macit, “Bugün ve yarın yüksek sıcaklıklar devam edecek. Ancak sıcaklıklar perşembe gününden itibaren mevsim normallerine inecek. Yağışlı hava yurdun kuzey kesimleri ile Akdeniz’in iç kesimlerini etkilemeye başlayacak” dedi.

YAĞIŞ UYARISI

YAĞIŞ UYARISI

Abdullah Macit, “Yarın Marmara’nın doğusunda, Batı Karadeniz’in özellikle iç kesimlerinde yağışlar bekleniyor. Doğu Karadeniz’in özellikle kıyı kesimlerinde, Rize, Trabzon’un doğusunda, Giresun’un iç kesimlerinde, Artvin’in kıyı kesimlerinde perşembe ve cuma öğle saatlerine kadar yerel kuvvetli yağışlar bekleniyor” değerlendirmesinde bulundu.

Macit, özellikle sel, su baskınlarına karşı dikkatli olunması gerektiğini vurgulayarak Meteoroloji’nin önümüzdeki günlerde vereceği uyarılara karşı vatandaşların dikkatli olmaları gerektiğini ifade etti.

BÜYÜK ŞEHİRLERDE HAVA DURUMU

BÜYÜK ŞEHİRLERDE HAVA DURUMU

Macit, İstanbul, Ankara ve İzmir'de bayram boyunca görülecek hava sıcaklarını şöyle değerlendirdi: "İstanbul’da yarın ve perşembe günü sağanak geçişleri bekleniyor. İstanbul’da yarın sıcaklık 31 derece, önümüzdeki 2-3 gün içinde ise 30 derecenin altına inmesi bekleniyor.

Ankara’da hava sıcaklığının yarın için 36 derece olacağı değerlendiriliyor. Ankara’da hava sıcaklıkları cuma günü 29 dereye kadar düşecek. İzmir’de 35-36 derece olan hava sıcaklığının devam etmesini bekleniyor. Ankara ve İzmir için ise önemli bir yağış beklentisi önümüzdeki 3-4 gün için yok."

RİZE İÇİN YOĞUN YAĞIŞ UYARISI

RİZE İÇİN YOĞUN YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Rize’de yarın öğlen saatlerinden itibaren bölgede yoğun yağış beklendiği belirtilerek yaşanabilecek sel, heyelan ve taşkınlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi. DSİ ekipleri de olası taşkın riskine karşı Rize ve Trabzon'da kritik noktalarda iş makineleri ile önlem alacak.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kurban Bayramı yoğunluğu! 10 bin araç giriş yaptı, otoparklar ve yol kenarları doldu