Metrobüs sapığına ibretlik ceza

İstanbul'da 26 yaşındaki kadını metrobüste taciz eden ve tutuklanan Ahmet Çapkın'a jet hızıyla ceza çıktı. Olaydan 26 gün sonra mahkemeye çıkan zanlı, ilk duruşmada 6 yıl ceza aldı

02 Temmuz 2016, Cumartesi 08:53
A A
Metrobüs sapığına ibretlik ceza

POSTA ÖZEL

Haber: Mehmet Coşkundeniz

BİR YOLCU FARK ETTİ

Ç.D. (26), 2 Haziran 2016’da metrobüste, yanında oturan adamın elle tacizine uğradı. Genç kadın korkudan tepki bile veremedi. Olayı fark eden bir yolcu müdahale edince Ç.D. tacize uğradığını yolculara söyledi. Yolcuların dövdüğü tacizci, Zincirlikuyu durağında polise teslim edildi. TÜBİTAK’ta uzman olarak çalışan Ahmet Çapkın (37) adlı zanlı ertesi gün sevk edildiği mahkemede tutuklandı.

HİÇBİR İNDİRİM YAPILMADI

28 Haziran’da mahkemeye çıktı. Hakim en küçük bir indirim bile yapmadı ve Ahmet Çapkın’ı 6 yıl hapse çarptırıp tutukluluğunun devamına karar verdi. Ç.D.’nin avukatı Hasan Türkmen, “Tecavüz suçuna bile daha düşük cezaların verilebildiği Türkiye’de bu karar taciz olayları için caydırıcı olacaktır. Kadınları da uğradıkları tacizi dile getirmeleri konusunda cesaretlendirecektir” dedi.

Ahmet Çapkın’ı yolcular önce metrobüste dövdü. Zincirlikuyu durağında kaçmaya çalışınca yakalayıp bir kez daha darp ettiler. (Üstte)

Ç.D. olay günü başına gelenleri Facebook’ta paylaştı. Şikayetinden vazgeçmedi ve sapığın ceza almasını sağladı. (Üstte)

Sıradaki haber yükleniyor...