Metrobüste derbi terörü

Metrobüste derbi terörü

Kadıköy'deki derbi öncesinde Beşiktaşlı taraftarlar kendi bindikleri metrobüsün camlarını kırarken, içinde Fenerbahçelilerin olduğu iddia edilen bir metrobüs aracının da camları kırılarak içine sis bombaları atıldı

06 Şubat 2012, Pazartesi 07:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Dün akşam Kadıköy'de oynanan derbi maçı öncesi Fenerbahçe taraftarlarının bulunduğu metrobüsün içine sis bombası atıldı. Zincirlikuyu-Söğütlüçeşme arasında sefer yapan metrobüse Uzunçayır istasyonunda bir grup taşlarla saldırdı. Saldırganlar, camları kırılan metrobüsün içine bu kez sis bombası attı. Sis bombasının patlayıp etrafı kaplamasıyla birlikte yolcular büyük panik yaşadı.

Yolcular yaşanan panik sonrası kapıların açılmasını istedi. Ancak metrobüs şoförü güvenlik gerekçesiyle kapıları açmadı. Yolcular arasında kapı açma tartışması da yaşandı. Yoluna devam eden metrobüsteki yolcular ağızlarını kapatarak dumandan korunmaya çalıştı.

POLİSLE TARTIŞTILAR

Kadıköy'de dün oynanan derbi öncesi Beşiktaş Meydanı’ndan metrobüs duraklarına yürüdüler. Üstleri aranarak duraklara alınan taraftarlar turnikelerden geçiş sırasında polisle tartıştı, metrobüslerin camları kırıldı.

Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda dün oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi öncesi Beşiktaşlı taraftarlar, Dolmabahçe Caddesi üzerinde toplandı. Yaklaşık 500 kişilik taraftar grubu daha sonra Barbaros Bulvarını kullanarak Zincirlikuyu metrobüs duraklarına doğru yürüdü.

startFlvPlayer_Posta("divFlvPlayer6735","6735","201202","6735-4.jpg");


Çevik Kuvvet eşliğinde yürüyen ve yolu trafiğe kapatarak Fenerbahçe aleyhine sloganlar attı. Bazı taraftarlar yola maytap ve bira şişeleri attı. Yoğun güvenlik önlemleri altında Zincirlikuyu’ya ulaşan taraftarlar üstleri aranarak gruplar halinde metrobüs duraklarına alındı. Taraftarlardan bazıları bilet kullanmadan, bazıları ise atlayarak geçmek isteyince polisle tartıştı. Durakta kısa süreli arbede yaşandı.

Bazı metrobüslerin camları kırıldı, taraftarlar daha sonra sloganlar atıp araçları sallayarak Söğütlüçeşme’ye ulaştı. Söğütlüçeşme ve etrafında Beşiktaş taraftarı ile Fenerbahçeliler arasında bir olumsuzluk yaşanmaması için stat etrafı, metrobüs durakları ve caddeler güvenlik çemberine alındı.

METROBÜS ŞOFÖRÜ: TARAFTARLAR KIRDI

Beşiktaş taraftarlarını stada getiren metrobüslerin camlarının kırık olduğu görüldü. Bir metrobüs şoförü, "Yumrukla kırdılar en az 10-15 metrobüsün camı kırıldı. Her maçta bu olayları yaşıyoruz" diye konuştu. Metrobüslerle toplanma yerine getirilen Beşiktaş taraftarları yolun karşısına polis kontrolünde geçirilirken izdihamda fenalaşan bir taraftarın imdadına polis yetişti. Fenalaşan taraftar yerde yatarken başındaki polis memurları yüzünü suyla yıkayıp kendine gelmesini sağladı.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Trabzonspor Fenerbahçe (CANLI)