Metrobüste şırıngalı hemşire dehşeti! İşte skandal olaya verilen ceza

İstanbul'da Ercan P. isimli vatandaş, metrobüsle evine gittiği sırada hemşire Semra H.’nin şırıngalı saldırısına uğradı. Enjektör iğnesini silah olarak sayan mahkeme, hemşireye kasten yaralama suçundan 3 bin lira adli para cezası verdi.

18 Nisan 2018, Çarşamba 09:29
A A
Metrobüste şırıngalı hemşire dehşeti! İşte skandal olaya verilen ceza
İddialara göre Ercan P., evine gitmek için metrobüse bindi. Yanına oturan hemşire Semra H., ise kendisini itti. Ercan P., kadına durumu sormak istedi. Ancak bu sırada Semra H.'nin çantasında bir şeyler aradığını fark etti.

Takvim'de yer alan habere göre, çantasından bir anda şırınga çıkaran genç kadının bacağına iğne saplamasıyla da şoka girdi. Neye uğradığını şaşıran Ercan P., "Metrobüste AIDS bulaştıran kadın var" diye bağırdıktan sonra, iğneyi çıkarıp durumu sivil polislere bildirdi.
 

İĞNEDE HASTALIK OLMADIĞI ORTAYA ÇIKTI


Yakalanan kadın, Ercan P.'nin sürekli hareket etmesine sinirlendiği için şırıngayı batırdığını söyledi. Hastaneye giden Ercan P. ise şırıngadan kendisine herhangi bir hastalık bulaşmadığının tespit edilmesini istedi. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde yapılan yargılama sonrası iğnede bir hastalık olmadığı tespit edildi.


 

İĞNE SİLAH KABUL EDİLDİ


Mahkeme, Semra H.'yi 120 gün para cezasına çarptırdı. Enjektör iğnesini de silah kabul etti. Cezayı 180 gün para cezasına çevirdi. Semra H.'nin 3000 liralık para cezasının beş yıl süreyle denetim altında tutulmasına hükmetti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.