Metroda 'öpüşme' eylemi

Başkentte, metro istasyonunda yapıldığı ileri sürülen anonsa tepki gösteren bir grup, "öpüşme eylemi" yaptı

25 Mayıs 2013, Cumartesi 20:31
A A

Ankara'da Kurtuluş metro durağında "Sayın yolcularımız lütfen ahlâk kurallarına uygun hareket ediniz" anonsu yapılması protesto edildi. Sosyal medyada örgütlenen çiftler Kurtuluş metro istasyonuna gelerek öpüştü. Bazı kişiler ise çiftlerin bu eylemine tepki gösterdi.

Eylem öncesi Ankara Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri ve metro güvenlik görevlileri istasyon önlerinde 2'şer kişilik ekipler halinde nöbet tuttu. Ayrıca Kurtuluş istasyonunun girişinde ve çıkışında 5 adet polis aracı da hazır bekletildi. 

Başkentte, metro istasyonunda yapıldığı ileri sürülen anonsa tepki gösteren bir grup, "öpüşme eylemi" yaptı. Geçen hafta  Kurtuluş  metro istasyonunda  "Sayın yolcularımız lütfen ahlak kurallarına uygun hareket ediniz" anonsu yapıldığını ileri süren grup, protesto için söz konusu istasyonunun girişinde bir araya geldi.

Gişelerden geçerek istasyona inmek isteyen gruptakiler, güvenlik güçlerinin izin vermemesi üzerine, gişelerin önünde öpüşerek, yapıldığı ileri sürülen anonsu protesto etti. Bu arada, farklı görüşteki başka bir grup da  metro istasyonuna gelerek eylemcilere tepki gösterdi. Güvenlik güçleri,  olumsuzluk yaşanmaması için iki grup arasına girerek önlem aldı.

ÖPÜŞME EYLEMİNE KARŞI ATAK


Sosyal medyada “25 Mayıs Cumartesi Saat 18:30’da Kurtuluş metroda öpüşüyoruz” şeklinde duyurulan eyleme, Ak Partili gençler karşı eylemle yanıt verdi. Kendilerine “AK Ekip” adı veren gençler, Ak Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Tanıtım Ve Medya Başkan Yardımcısı Celal Karaman imzasıyla sosyal medyada “KurtuluşMetroda Ahlaksızlığa Hayır” kampanyası başlattılar.

Bu eyleme karşılık olarak sosyal medya gündemi yarattıklarını söyleyen Karaman, “AK Ekip olarak bu tür ahlaksız eylemlere karşı olduğumuzu duyurmak istiyoruz” dedi.




SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.