Mezitli’de Ata'ya saygı

Mezitli’de Ata'ya saygı

Mezitli’de Ata'ya saygı

10 Kasım 2019, Pazar 13:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

MERSİN, (DHA)- MERSİN’in merkez Mezitli ilçesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 81'inci yıl dönümünde törenle anıldı.
10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri kapsamında Mezitli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü önünde tören düzenlendi. Atatürk Anıtı önünde toplanan yüzlerce kişinin katıldığı törende Belediye Başkanı Neşet Tarhan tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. Bayrakların yarıya indirildiği törende saatler 09.05’i gösterdiği anda adeta hayat durdu. Siren seslerine otomobiller de kornalarıyla destek verdi. Törene katılanlar yanlarında getirdikleri kırmızı gülleri Atatürk Anıtı’na sundu.

MİNİKLERİN ATATÜRK SEVGİSİ
Mezitli Belediyesi Çocuk Gündüz Bakımevi’nde düzenlenen duygusal anların yaşandığı anmada minikler Atatürk sevgilerini şarkılar, şiirler ve resimlerle dile getirdi. Her sınıfın ayrı ayrı Atatürk resimleriyle dolu tablo hazırladığı anmada, miniklerin Atatürk için düşüncelerini dile getiren mektuplarına da yer verildi. ‘Nasıl Söylerim Öldüğünü Nasıl?’ sözlerinin yer aldığı şarkıyı seslendiren minikler ‘Sevgi Saygı ve Özlemle Daima İzindeyiz’  yazılı tişörtlerle muhteşem bir görsel oluşturdu.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Polisten 3 Aralık ziyareti