Mezuniyet için kıyafet önerileri ve kombinleri! 2022'de en şık, en güzel kombinler nasıl hazırlanır?

Kıyafet önerileri her birey için önemlidir. Hele bir de özel bir geceye hazırlanıyorsak bu öneriler bazen hayat kurtarmaktadır. Gençler özellikle hem kadın olsun hem erkek olsun bazı özel günlere daha da dikkat etmektedir. Mezuniyet törenleri ve kutlamaları bu özel günlerde sadece bir tanesidir. Teknolojinin de yardımıyla yapılan kıyafet araştırmaları, arkadaşlardan ve ailelerden alınan öneriler kendi fikirlerin de karışımıyla bazen muhteşem olmakta bazen de felakete dönüşebilmektedir. İşte mezuniyet için kıyafet önerileri ve kombinleri!

22 Kasım 2021, Pazartesi 14:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
MEZUNİYET İÇİN KIYAFET ÖNERİLERİ VE KOMBİN FİKİRLERİ

MEZUNİYET İÇİN KIYAFET ÖNERİLERİ VE KOMBİN FİKİRLERİ

Kıyafetler tek parça olabileceği gibi kombin şeklinde iki veya daha fazla parçadan da oluşabilmektedir. Kombin birbiriyle uyum gösteren kıyafetlerin seçilmesi ve bir grup oluşturulmasıdır. Örneğin bir pantolonun üzerine bir bluz ayarlamak kombin olabilmektedir. Burada önemli olan seçilen parçaların birbirine uyum göstermesidir. 

Kombin kavramını kombin yapan birbiriyle uyumlu parçaları bir araya getirmeyi başarmaktadır. Mezuniyet ise okulu bitirmedeki en önemli yetkidir. Bu yetki özel gecelerde kutlanır. Bir birey üniversiteden de mezun olduğunda liseden de mezun olduğunda mezuniyet kutlamaları yapılmaktadır. 

Bu kadar önemli bir gün için kıyafet önerisinde bulunmak oldukça zordur. Çünkü her bireyin kendine has bir tarzı vardır. Bu özel günü kişiler kendi tarzlarına çevirebilir. Bunun yanında kendi tarzlarını unutarak sadece bu gün için hazırlanabilir. Hiç giymediği bir kıyafeti giyerek şaşkınlık, şıklık ve farklılık yaratabilir. 

İLK SIRADA ELBİSE VAR

İLK SIRADA ELBİSE VAR

Mezuniyet için kıyafet önerilerinde baş sırayı elbiseler çekmektedir. Elbise tek parçadan oluşan bir kıyafettir. Hem şık hem de rahat bir elbise giyerek mezuniyet atlatılabilir. 

Öncelikle elbise seçiminde nasıl bir model istediğinize karar vermelisiniz. Sırtı açık modeller, dekoltesi göğüste olan modeller, dekoltesi bacakta olan modeller dikkatleri üzerine çekmektedir. Dekolte olmayan kapalı elbiseleri de elbette ki tercih edebilirsiniz. Model belirledikten sonra hangi renkte bir elbise tercih edeceğinize de karar vermelisiniz. Pastel tonları, kırmızı, siyah ve renkli tonlar burada karşınıza çıkacaktır. Desen kısmı mezuniyet elbiselerinde çok fazla tercih edilmemektedir. Genelde mezuniyette elbise seçerken düz renklerle dekoltesi tek yerde olan elbiseler önerilmektedir. 

KLASİKTEN ŞAŞMAYANLARA...

KLASİKTEN ŞAŞMAYANLARA...

Klasikten şaşmak istemeyenlere de siyah ve uzun bir elbise önerilebilir. Işıltı seven bireylere ise mezuniyet için simli ve kısa elbiseler önerilmektedir. 

Tek parça bir elbise giymek istemeyenlere de şık ve mini bir etekle beraber ışıltılı bir bluz, gömlek önerilmektedir. Etek giymek istemeyenler ise düz ve dar inen paçası bol olan simli bir pantolonla sade bir üst giyebilir. 

2022'DE EN ŞIK, EN GÜZEL KOMBİN NASIL HAZIRLANIR?

2022'DE EN ŞIK, EN GÜZEL KOMBİN NASIL HAZIRLANIR?

2022 senesi yaklaştıkça bu yıl mezun olacak olanlar şimdiden ne giyeceğini düşünmeye başladı. 2022 senesinin en moda, en şık ve en güzel kombin fikirlerini araştırmaya başladılar. 

2022 senesinin modasında abiye alanında elbiseler kategorisinde çok renkli olmayan, hafif desenli, dekolte daha azaltılmış bir grup bizi beklemektedir. Günlük hayat için 2022 senesinde sokak modası yine hakim olacaktır. Triko kazak elbiseler, gömlek ve kısa eteklerin birlikte kullanılması, uzun çizmeler bizleri beklemektedir. 

Hem şık hem de güzel bir kombin hazırlayabilmek için ilk dikkat edilmesi gereken hazırlanacak kombin grubunun nerede giyileceği konusudur. Kıyafetlerimizi günlük hayat için mi yoksa özel bir gece için mi hazırlayacağız bunun kararını vermek gerekir. 

Günlük kullanımda şık ve güzel olmak istiyorsak tercih edilen renkler, desenler, etek ve pantolon boyları, üstte ne tarz tercih ettiğimiz önemli hale gelmektedir. İpek bir kumaş gömlekle kot bir pantolonu kullanmak bazen saçma olabilmektedir. Bunun yanında triko bir kazakla mini kot bir etek ve eteğin altına kalın bir çorapla harika bir kombin hazırlayabiliriz. Kombin parçalarında renklerin uyumuna, seçilen parçaların kumaş türünün uyumuna ve diğer tüm olgulara şık ve güzel olabilmek için dikkat etmeliyiz. 

KOMBİN HAZIRLARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

KOMBİN HAZIRLARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Kombin hazırlarken ufak detaylara yer verirsek her şey daha kolay daha şık ve daha güzel olabilmektedir. İşte kombin hazırlarken dikkat edilmesi gerekenler şöyle sıralanmaktadır;

Kombin hazırlarken kendi vücut şeklinizi tanıyın ve bu şekle göre kıyafet parçalarını seçin. 

Kusurlu olduğunu düşündüğünüz bölgeleri kombin hazırlarken gizleyin.

Bunun haricinde vücudun diğer noktalarına vurgu yapın.

Basen bölgesi geniş olan kadınlarımız daha bol daha dökümlü giyinerek ince gözükebilir. 

Kısa ceketler, kısa gömlekler ve kısa hırkalar baseni olmayan ince kadınlar için önerilmektedir. 

Kombin hazırlarken kıyafet parçaları arasındaki renk uyumunu göz ardı etmeyin. 

Kombin yaparken ayakkabı ve takı uyumunu da yabana atmayın. 

Etek üst veya pantolon üst şeklinde kombin kategorileri hazırlayıp denemeyi ihmal etmeyin. 

Yapılan her bir kombin parçasını kendi üzerinizde görmeden karar vermeyin. 

MEZUNİYET ELBİSESİ SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

MEZUNİYET ELBİSESİ SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

Mezuniyet elbisesi seçerken dikkat edilmesi gerekenler şöyle sıralanmaktadır;

Elbise vücut tipine uygun seçilmelidir. Bu durumda kişi bu özel gecede en iyi haliyle gözükmeyi başaracaktır. 

Elbise rengi tercih edilirken ten rengine uyumlu olmalıdır. 

Elbise modelinde herkesin seçeceği bir modeli tercih etmekten kaçınmalısınız. Bu şekilde farklılığınızı ortaya koyabilirsiniz. 

Seçilen elbisenin aşırı dekolteli ve aşırı abartılı olmasına gerek yoktur. Önemli olan yaşınıza ve size uygun olmasıdır. Bu durum sizin daha elegant bir görünümde olmanızı sağlayacaktır.

Ayakkabı, çanta ve aksesuar elbiseyle uyumlu olmalıdır. Bu parçalar elbisenin tamamlayıcı parçalarıdır. Bunu unutmamalısınız. 

Saç ve makyaj yapımı da elbiseyi daha güzel gösterecektir. Özen ve titizlik göstermeniz gereken bir konu da saç yapımı ve makyaj yapımıdır. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İlham veren peluş mont modası