MGK'dan terörle mücadele ve öğretmen açığı mesajı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığında, Çankaya Köşkü'nde gerçekleşen şubat ayı olağan toplantısı yaklaşık 5 saat sürdü.

27 Şubat 2012, Pazartesi 23:46
A A

Toplantı sonrası yayınlanan bildiride, bölücü terör örgütünün Irak’ın kuzeyindeki varlığının sona erdirilmesi için somut adımlar atılması gerektiği belirtilerek, "Terörün istismar kaynaklarının kurutulması amacıyla yürütülen kapsamlı çabaların, demokrasiye, hukuk devleti ilkelerine ve evrensel değerlere bağlı olarak sürdürüleceği bir kere daha teyit edilmiştir" denildi. Bildiride ayrıca, "Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki öğretmen açığı ele alınmış çocuklarımıza daha kaliteli eğitim sağlanması için gereken ihtiyaçlar değerlendirilmiştir" ifadesine yer verildi.

Suriye’deki gelişmelere de değinilen bildiride, bu ülkede devam eden şiddet, yıldırma ve toplu kıyımlara uluslararası toplumun seyirci kalmaması gerektiği vurgulandı.

Görkem DERVİŞ/ANKARA, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.