MGK'ya Mondros hatırlatması

'Kürt açılımı yıkım projesi' diyen Bahçeli, MGK'nın açılıma destek vermesini eleştirip Mondros Mütarakesi'ne gönderme yaptı

25 Ağustos 2009, Salı 13:21
A A

MGK’nın önceki günkü toplantısı sonrası yapılan açıklamada, hükümetin Kürt açılımına yönelik çalışmalara destek verilmişti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli dün yaptığı yazılı açıklamada “MGK bildirisini benimseyerek, devlet görüşü olarak yorumlamamız mümkün olmaz” dedi. Cumhurbaşkanı ve başbakanın savunduğu görüşlerin bir yüksek kurulda konuşulmasının, konuyu meşru ve milli hale getirmediğini bildiren Bahçeli, “Bildiri milletin kaygılarını derinleştirmiştir” dedi.

EN ACI GERÇEK’

Çalışmalara devam edilmesi tavsiyesinin MGK’nın “milli varlığın, bütünlüğün korunması ve kollanması” görevine açıkça aykırılık teşkil ettiğini savunan Bahçeli, süreç sonunda, millete Türk milleti, al bayrağa Türk bayrağı, dile Türkçe denilip denilemeyeceğini sordu. Bahçeli, “Nitekim milletimize esaret dayatan Mondros Mütarekesi’nin de devlet yönetiminin rızası ile hayat bulduğu bilinen en acı gerçeklerden birisidir” ifadesini kullandı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.