MHP'de 3'ü milletvekili 4 'hayır'cı için ihraç talebi

MHP'de 3'ü milletvekili 4 'hayır'cı için ihraç talebi

MHP'de referandumda 'Hayır' oyu vereceklerini açıklayan milletvekilleri Yusuf Halaçoğlu, İsmail Ok, Nuri Okutan ve partinin eski Iğdır Milletveki Sinan Oğan, ihraç talebiyle disipline sevk edildi

13 Şubat 2017, Pazartesi 15:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı sistemini de kapsayan Anayasa paketi için TBMM referandumda da tavırlarının değişmeyeceğini açıklamıştı.

Buna karşın MHP'deki muhalif milletvekilleri Bahçelinin çağrısına ve açıklamalarına rağmen TBMM'deki oylamada Anayasa değişikliği paketine karşı oy kullanmıştı.

Bu milletvekilleri 16 Nisan'da yapılacak referandumda da 'hayır' oyu kullanacaklarını açıklamışlardı.

'Hayırcı' MHP'li Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Balıkesir Milletvekili  İsmail Ok, Isparta Milletvekili Nuri Okutan ve eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan ihraç talebiyle parti disiplin kuruluna sevk edildi.


'TÜRK MİLLİYETÇİLERİ HAYIR DİYOR'PLATFORMUNA DESTEK


4 isim Anayasa referandumunda hayır oyu kullanacak MHP'liler ile diğer partilerden isimlerin de katıldığı 'Türk Milliyetçileri Hayır Diyor' platformuna da destek veriyorlardı.

MHP'de daha önce de Genel Başkan adaylıklarını açıklayan Meral Akşener ile Ümit Özdağ ihraç edilmişti.İhracı istenen MHP'li Nuri Okutan'dan açıklama geldi


 

'HİYERARŞİYE AYKIRI DAVRANDILAR'MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Partimiz Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Isparta Milletvekili Nuri Okutan ve Sinan Oğan'ın kamuoyu önünde yaptığı bir kısım açıklamalarının, toplantılarının ve benzeri faaliyetlerinin incelenmesi neticesinde parti tüzüğümüzün 11. maddesinde belirtilen görev ve sorumluluklarla bağdaşmayan birçok eylem ve söylemi ile Anayasa Değişikliği'ne dair kanun teklifi öncesinde ve referandum sürecinde partimizin yetkili organlarının aldığı ve belirlediği karar ve politikalara aykırı biçimde görüş ve beyanda bulunmak, partimiz üyeliği ile bağdaşmayacak şekilde başka platformların kurulmasını desteklemek, bu kapsamda partimiz disiplin ve hiyerarşisine aykırı biçimde başkaca siyasi partilerin değişik kademedeki temsilcilerini ziyaretlerde bulunmak suretiyle partimiz tüzüğünün disiplin hükümlerini ihlâl ettikleri iddiasıyla; Parti tüzüğümüzün 78/4e-h maddelerini ihlal mahiyetindeki eylem ve açıklamalar yanında benzeri faaliyetler içerisinde olmak sebebiyle 81. Maddesi kapsamı ve gereğince tedbirli ve parti üyeliğinden kesin çıkarma talepli olarak Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığımıza sevk edilmişlerdir."

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Instagram'ın 'İsrail' sansürüne tepki