MHP'li Kadir Koçdemir İYİ Parti'ye geçti

MHP'li Kadir Koçdemir İYİ Parti'ye geçti

MHP Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir, partisinden istifa ederek İYİ Parti'ye geçti

26 Nisan 2018, Perşembe 20:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
MHP'de bazı milletvekillerinin istifa edebileceği sinyalini MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli vermişti.

Bahçeli'nin açıklamasının ardından istifa eden ilk isim Bursa milletvekili Kadir Koçdemir oldu.

İYİ PARTİ'NİN VEKİL SAYISI 21 OLDU


NTV'nin haberine göre, MHP Bursa milletvekili Kadir Koçdemir partisinden istifa ederek İYİ Parti'ye geçti.

Koçdemir, 16 Nisan Anayasa Referandumu’nda anayasa değişikliğini destekleyeceğini açıklayan Genel Merkez'e muhalif tavır sergileyen milletvekilleri arasında yer almıştı.

İstifa ile birlikte MHP'nin milletvekili sayısı 35'e düşerken, İYİ Parti'nin milletvekili sayısı 21'e yükseldi.

5 VEKİLİN GEÇECEĞİ İDDİA EDİLMİŞTİ


MHP lideri Devlet Bahçeli'nin, 9 Nisan’da partisinin milletvekillerine Ankara'da verdiği yemekte, “CHP’den İP’e geçebilecek vekiller var. Grup kurmaları için 15 vekil kadar. Ben inanmıyorum ama bizden de 5 vekil arayışları var” ifadelerini kullandığı öne sürülmüştü.

KADİR KOÇDEMİR KİMDİR?


1 Ekim 1964'te Bursa'da doğdu. Baba adı Emrullah, anne adı Fatma'dır.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. Lisans eğitimi ve idari staj için Almanya'da bulundu. Kamu Diplomasisi Kursu ve Milli Güvenlik Akademisini bitirdi. Hamburg Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisans yaptı.

Hacettepe Üniversitesi Atatürk İlke ve İnkilapları Enstitüsünde "Milli Devlet ve Küreselleşme" çalışmasıyla doktora derecesi aldı. Azerbaycan Vektör İlimler Merkezince fahri doktora verildi.

Çeşitli üniversitelerde ders ve konferanslar verdi. Ağrı Kaymakam adayı olarak başladığı mülki idare amirliği mesleğinde Şebinkarahisar, Eskipazar, Kulp ve Afşin Kaymakamı; İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı; Burdur, Elazığ ve Eskişehir Valisi olarak çalıştı. 2013 Eskişehir Türk Dünyası Kültür Başkenti Hazırlık ve Ajans Başkanlığı görevlerini yürüttü. Telif, çeviri, kitap ve makaleleri vardır.

Çok iyi düzeyde Almanca ve orta düzeyde İngilizce bilen Koçdemir, evli ve 4 çocuk babasıdır.


Ankara kulislerinde bu iddia konuşuluyor: 5 MHP'li vekil İYİ Parti'ye geçecek

 

NE OLMUŞTU?


CHP ve İYİ Parti heyetleri TBMM'de bir araya gelerek anlaştı. İYİ Parti'nin seçimlere katılabilmesi için 15 CHP'li milletvekili istifa etti, İYİ Parti'ye geçti.. İYİ Parti'nin grup kurarak seçime girmesi sağlanacak. CHP'den istifa edip İYİ Parti'ye geçen 15 isim de belli oldu.

İŞTE İYİ PARTİ'YE GEÇEN O İSİMLER


CHP'den istifa ederek İYİ Parti'ye geçen milletvekillerinin listesi:

Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer,Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Bursa MilletvekiliNurhayat Altaca Kayışoğlu, Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Çorum Milletvekili Tufan Köse, Edirne Milletvekili Okan Kaytancıoğlu, İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Niğde Milletvekili Ömer Fethi Güler ve Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Kandil' mesajı: Onlar için karanlık olacak