MHP lideri Bahçeli'den çok sert açıklamalar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Antalya'da Belediye Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Bahçeli'nin gündeminde ABD'de yargılanan Reza Zarrab vardı. MHP lideri, "Şerefsiz bir ajanın kokmuş ifadeleriyle 80 milyon töhmet altında bırakılmayacaktır" dedi. 

09 Aralık 2017, Cumartesi 11:10
A A
MHP lideri Bahçeli'den çok sert açıklamalar
İşte Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları...

Hep bir adım önde olmalıyız. Eğer yerelde partimize geçer not verilmişse önümüze kimse çıkamayacak, iktidarımıza kimse engel olamayacaktır. Önümüzdeki ilk hedef Mart 2019'da yapılacak mahalli idareler seçimidir. Bu seçim Kasım ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri için de bir işaret fişeği olacaktır. Mahalli idareler seçimlerinde gücümüzü gösterirsek diğer iki seçime güçlü bir şekilde mührümüzü vurmak demokrasi gerçeği olacaktır. Şimdiden hazırlıklarımızı yapmalıyız. 2019 hem zorlu hem de çetin geçecektir. Sanki yarın seçim var gibi dakik, atik ve hazırlıklı olmak ertlenemez bir ihtiyaçtır. 2019'da kapıdan bakmak kazma kürek yakmak istemiyoruz. 


"YÜREKLERİ YEMEMİŞ OLABİLİR"


1 Kasım milletvekili seçiminden sonra partimiz boyunduruk altına alınmak istendi. Otel salonlarından tarla kongrelerine yaşanmadık rezalet bırakılmadı. Kaynağı belli figüranları malum. Bu sürede aklı çelinmiş kardeşlerimiz oldu. Tertemiz duygularla istismar edilenlere diyeceğim yok. Hıyaneti fark edip zamanında tepki gösterenlere söyleyeceğim olamayacaktır. Kendisini davadan büyük görenlere elbette tahammülümüz olmadı olmayacak. Vefa bunlar için sadece bir semtin adıdır her sallantıda veda ise meslekleridir. Bugüne kadar partimizden seçilip değişik nedenlerle nefislerine yenilmiş belediye başkanları olmuştur. Bunlarla yolumuz elbette ayrılmıştır. Yürekleri yememiş olabilir, yiğitlikleri yavan olabilir. Kalanlar davamızın onurunu gidenler ise pişmanlığı derinlere kadar hissedeceklerdir. Tarih bunları bir gün yazacaktır. Biz arkamıza değil önümüze bakıyoruz. Yanlış ve yalan davaları parlatmaya çalışanlar beyhude çabadadır. Davamız aldatanları ezip geçecektir. Müslüman aynı yerden iki kere sokulmaz. Bunlarla işimiz yoktur yakamızdan da düşmüşlerdir. 

CHP, HDP, İP ve diğer ihanet taşeronları ne yaparlarsa yapsınlar milli şahlanışı durduramayacaklardır. 


"NÖBETLEŞE SALDIRIYA GEÇTİLER"


Asırlardır hep bildik senaryolarla üzerimize gelinmiştir. Fakar her seferinde zalim niyetler çuvallamıştır. Terör örgütleri nöbetleşe saldırıya geçmektedir. Amaç Türk milletinin kendi kutsal topraklarında boğmak içten çökertmek dıştan çürütmektir. 15 Temmuz bu şekilde kurgulanmış alçakça sahaya indirilmiştir. Teröristler hak ettikleri cezayı bulmuşlar bulmaya da devam edeceklerdir. İstiklalimize gölge düşürenlere safımız bellidir. Türkiye'yi siyasi ekonomik ayak ayak oyunlarıyla köşeye sıkıştırmaya çalışanları biliyoruz.


"İRAN İLE TİCARETİN AYIP BİR YANI YOK"


ABD utanmazlığını ibretle takip ediyoruz. Bu rüşvetçi casusun itiraflarıyla Türkiye'ye zarar vermek gayri hukuki alçalma halidir. Ortada bir suç varsa bunun hesabının sorulacağı yer ABD değil Türkiye Cumhuriyeti'dir. İran ile ticaret yapmanın ayıp bir yanı yoktur. Türkiye bağımsız bir ülke değil midir? Kimlerle hangi ticaret ilişkisine gireceğimizi egemen bir devlet olarak kendimiz belirleriz. Türkiye Cumhuriyeti dış güçlerin müsamahasıyla kurulmadı. ABD terör örgütleriyle koyun koyuna girerken Türkiye'ye mi sordu? FETÖ elebaşını korumaya alırken Türkiye'ye mi danıştı?  Şerefsiz bir ajanın kokmuş ifadeleriyle 80 milyon töhmet altında bırakılmayacaktır. 


"FELAKET YANIBAŞIMIZDADIR"


Trump sorumsuz bir karar imza atmıştır. ABD Başkanı bu hakkı nereden almıştır? Bölge barut fıçısıdır. Ortadoğu'daki istikrarsızlık daha da şiddetlenecektir. Kudüs'ün İsrail'in başkenti olarak tanınmasından sonra bölgede kimse barıştan bahsedemeyecektir. Siyonizmin çalışması meyvesini vermiştir. ABD senato ve temsilciler meclisinde Kudüs'ün başkenti olarak tanınmasıyla ilgili yasa bugüne kadar ertelenmiştir. 3. intifada çağrısı yapılmıştır. Kudüs ilk kıblemizdir. Miraç mucizesinin muazzez hatırasıdır. Tehlike anormal boyuttadır. Felaket yanıbaşımızdadır. ABD BM kararlarını hiçe saymış anlaşmaları inkar etmiştir. İsrail yangına körükle giderken ABD bölgeyi ateşe vermek için harekete geçmiştir. 13 Aralık'ta gerçekleşecek İslam İşbirliği Toplantısı önemlidir. Türkiye Kudüs kararı geri çekilesiye kadar İsrail ile diplomatik ilişkilerin seviyesini en düşük seviyeye indirmeli hatta geçici olarak kapatmalıdır. 
Sıradaki haber yükleniyor...