MHP lideri Bahçeli erken seçim çağrısını gazetecilerden böyle gizledi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bugün partisinin Meclis Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, 26 Ağustos 2018 Pazar gününü, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimi için tarih olarak önerdi. Peki her grup konuşması öncesinde konuşma metnini gazetecilere dağıttıran Bahçeli, bu konuşmasındaki erken seçim çağrısını gazetecilerden nasıl gizlemeyi başardı?

17 Nisan 2018, Salı 12:58
A A
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bugün partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, "Cumhurbaşkanlığı hükümeti sistemi resmen hayata geçmeden malum odaklar tarafından devamlı yaralanmaktadır. Bu şartlarda Türkiye'nin 3 Kasım 2019'u beklemesi mümkün değildir. Teklifimiz şudur; 26 Ağustos 2018 Pazar günü Türk milletinin sandığa gidip Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçiminde düşmanlara gereken dersi vermesi en makul en mantıklı yoldur" dedi. 
 

BU KEZ KONUŞMA METNİNİ DAĞITTIRMADI


Erken seçim önerisi getirerek dikkatleri üzerine çeken Bahçeli, bu grup toplantısında sürpriz bir strateji uyguladı. Bahçeli, salı günleri düzenlediği her grup toplantısı öncesinde konuşma metnini basın mensuplarına dağıttırıyordu. Bahçeli’nin konuşmasını metinden de takip eden basın mensuplarına ilk defa bugün metin verilmedi.

Gruptan yapılan açıklamada, fotokopi metinlerin teknik bir arıza nedeniyle dağıtılamadığı aktarıldı. Ancak Hürriyet'in haberine göre, Bahçeli’nin erken seçim çıkışı ile metnin dağıtılmama sebebi ortaya çıktı. Bahçeli, basın mensuplarınca önceden erken seçimin duyurulmasına önlem olarak metnin dağıtılmaması önlemini aldığı ortaya çıktı. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.