MHP yeni Grup Başkanvekili Levent Bülbül kimdir?

MHP'nin yeni Grup Başkanvekili Sakarya Milletvekili Levent Bülbül oldu. Levent Bülbül, MHP'li Erhan Usta'nın yerine geldi. Bu gelişme sonrası siyasetçi hakkındaki bilgiler araştırma konusu oldu.

06 Kasım 2018, Salı 12:06 Son Güncelleme:
A A
MHP yeni Grup Başkanvekili Levent Bülbül kimdir?

MHP'de Erhan Usta'nın yerine yeni Grup Başkanvekili Sakarya Milletvekili Levent Bülbül oldu. Peki, Levent Bülbül kimdir?

LEVENT BÜLBÜL KİMDİR?

6 Ekim 1959 tarihinde doğmuştur. Daha önce MHP Sakarya İl Başkanı olarak görev yapmıştır. 24 Haziran 2018 Genel Seçimleri'nde Milliyetçi Hareket Partisi'nden 27. Dönem Milletvekili seçilmiştir. Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 2001 yılında mezun oldu ve Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Özel Hukuk Ana Bilim Dalı İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Bilim Dalında Yüksek Lisans yaptı. 

Muhammed Levent Bülbül 2002'den bu yana Sakarya Barosu'na bağlı olarak Serbest Avukatlık yapan Muhammed Levent Bülbül, Ülkücü bir ailenin mensubu olarak, çocuk yaştan itibaren Ülkü Ocakları bünyesinde bulundu. Hendek Ülkü Ocakları ve üniversite teşkilatlarında görevler aldı. 2009 yılında MHP Hendek İlçe Başkanlığı'na seçilerek 4 yıl süreyle görev yaptı. Şubat 2013'de MHP Sakarya İl Başkanlığı görevine atandı. Aynı yıl Çin Halk Cumhuriyeti'nin daveti ile bu ülkeye giderek ziyaret ve temaslarda bulunan 10 kişilik MHP Genç Siyasetçiler Heyeti'nde yer aldı. 5 yılı aşkın süredir MHP İl Başkanlığı görevini yürütmekte iken, 24 Haziran seçimlerinde Milletvekili adaylığı için görevinden istifa etti. Evli ve 1 çocuk babası. İyi derecede İngilizce biliyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.