Michael Jackson'a dair bilinmeyen 10 detay

Bugün 'Popun Kralı' Michael Jackson'ın 11'inci ölüm yıl dönümü. 11 yıl önce bugün Michael Jackson'ın ölüm haberini kimimiz gazeteden, kimimiz televizyondan aldık. Bazılarımız arkasından bir şarkısını açıp dinledi, bazılarımız ağladı. 11 yıl önce bugün, tüm dünya için zor bir gündü. Michael Jackson'ın ölüm nedeni uzun süre gizemini korudu. Belki de bu yüzdendi bu kadar iz bırakması. Popun Kralı'nı daha iyi tanımak için, işte Michael Jackson'a dair bilinmeyen 10 detay!

25 Haziran 2020, Perşembe 10:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Sevgililerine isimleriyle hitap etmedi

Sevgililerine isimleriyle hitap etmedi

Jackson’ın asla gerçek isimlerini telaffuz etmediği iki sevgilisi vardı. Jackson onları "Arkadaş" ve "Çiçek" olarak adlandırmıştı. Korumaları Bill ve Javon, onlarla Virginia’da tanıştıklarını söylüyor.

Ailesiyle mesafeliydi

Ailesiyle mesafeliydi

Çocuklarına bağlıydı ama ailesiyle mesafeliydi. Bahreyn ve İrlanda’ya 2007’de yaptığı gezilerden sonra ailesiyle arasına mesafe koydu. Kızkardeşi Janet’e de tavır aldı. Bir tek annesi Katherine’ye karşı yufka yürekliydi. Bazen ziyarete gelen akrabalarını kapıdan çevirdiği olurdu.

Kayıt cihazlarına takıntılıydı

Kayıt cihazlarına takıntılıydı

Eğer bir otel odasına veya konferans salonuna girecekse, mekana gizlice yerleştirilmiş kamera ya da kayıt cihazı gibi cihazlar, korumalar tarafından didik didik aranırdı. Herhangi bir şeyden şüphelenirse odasını derhal değiştirirdi. Bindiği limuzindeki kayıt cihazlarını kontrol ettirirdi. Aslında bu davranış bir paranoyadan kaynaklanmıyordu. 2003’te avukatıyla olan bir konuşması kaydedilmiş ve magazin basınında yer almıştı. Bu yüzden Jackson bu konuda son derece dikkatliydi.

Çocukların yıllık harçlıkları dudak uçuklatıyor

Çocukların yıllık harçlıkları dudak uçuklatıyor

Jackson, çocuklarına yalnızca ev sınırlarında gerçek isimleriyle hitap eder, dışarı çıktığında da magazinden onları korumak için, onlara maske takardı. Kızı Paris’e ‘Prens’, oğlu Prince Michael’a ise ‘Blanket’ derdi. Ailesine karşı aşırı korumacı davranırdı. Bugün 13, 17 ve 18 yaşlarında olan çocuklarının yıllık harçlığı 8 milyon dolardı (yaklaşık 16 milyon TL)

Bir kitap kurduydu

Bir kitap kurduydu

Jackson bir kitap canavarıydı. Tarih, bilim, roman; konusu ne olursa olsun, her kitabı okurdu. Los Angeles’taki bir kitapçıda beğendiği bir kitap koleksiyonunu, nakit 100 bin dolar (yaklaşık 200 bin TL) vererek satın almıştı. Bir defasında kitapçıya girdi, sakız alır gibi kitap satın aldı ve 5 bin dolar bırakıp gitti. Bunlar Jackson'ın normal davranışlarıydı.

Arkadaşları çok kıymetliydi

Arkadaşları çok kıymetliydi

ABD'li futbolcu OJ Simpson, karısını öldürmekle suçlandığı ve daha sonrasında beraat ettiği dönemde medyadan kaçmak için Jackson’ın Neverland adındaki malikanesinde kaldı. Jackson zor durumda kalan arkadaşlarına her zaman yardım ederdi.

Medyadan kaçtı

Medyadan kaçtı

Jackson, son dönemlerinde medyadan tamamen kaçtı. Röportaj vermedi, TV’ye çıkmadı, sadece DVD kaydetti. Bilgisayarı yoktu ve internetten herhangi bir şey arayacağı zaman birini bu konuda görevlendirirdi.

Okuduğu tek bir gazete vardı

Okuduğu tek bir gazete vardı

Eğer yapacağı gezilere çocuklarıyla gidiyorsa, ortalıkta hakkında yapılmış haberlerin yer aldığı bir ekran görüntüsü, gazete ya da dergi olmamasına ve çocukların bunu görmemesine dikkat ederdi. Okuduğu tek gazete The Wall Street Journal’dı çünkü diğerlerinde kendisi hakkındaki abuk subuk haberleri görmek istemezdi.


Jackson’ın ev sevdiği spor, gençlik yıllarında basketboldu. Erkek kardeşleriyle birlikte nasıl basketbol oynayacağını da ABD'li ünlü R&B ve soul sanatçısı Marvin Gaye’in evinde öğrenmişti.

Hayatı bir daha eskisi gibi olmadı

Hayatı bir daha eskisi gibi olmadı

Jackson hakkındaki çocuk tacizi iddiaları hayatının en karanlık dönemleriydi. 2003 yılında bir gün, Santa Barbara'dan şerifler malikaneye girdi ve arama yapmak istedi. Jackson, o günden sonra bir daha evinde yaşamadı. Onun evi, güvenli olması gereken bir alandı. Beş yıl sonra malikaneye gidildiğinde, ortalık şeriflerin bıraktığı gibiydi: koltuklar tozlanmıştı. Jackson ve çocukları kalan günlerinde kiralık evler ve otellerde yaşadı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Friends'in Phoebe'si Lisa Kudrow, meğer diziyi hiç izlememiş