Michael Jordan'ın ilk sezonunda giydiği Air Jordan 4 milyon TL'ye satıldı

Michael Jordan'ın NBA'deki ilk sezonunda giydiği efsane ayakkabı Air Jordan geçtiğimiz günlerde açık artırmaya çıkarılmıştı. Son açıklanan 160 bin dolarlık teklif bile büyük yankı uyandırırken ayakkabının fiyatı yükseldi yükseldi ve son olarak 560 bin dolar, yani yaklaşık 4 milyon TL'ye satıldı.

18 Mayıs 2020, Pazartesi 13:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Michael Jordan'ın efsane basketbol ayakkabısı Air Jordan'ın ilk serisinden bir çift tam 560 bin dolara alıcı buldu. Müzayede şirketi Sotheby's tarafından açık artırmaya çıkan ayakkabıyı Majesteleri, NBA'deki ilk sezonunda giymişti.

560 bin dolar, yani 3 milyon 850 bin liraya satılan Air Jordan için tam 10 kişi devamlı fiyat yükselterek kapışıyordu.

Müzayede şirketi yaptığı açıklamada, "Ardı sıra gelen teklifler sonucu açık artırma son 20 dakikada beklenen fiyattan 3 buçuk kat yükseğe satıldı. Ortalama olarak 150 bin dolara satılması beklenen Air Jordan, 560 bin dolara alıcı buldu" denildi.

Açık artırmaya ise 4 kıtadan ve 6 ülkeden 10 kişinin katıldığı açıklandı.

Bu satışla beraber tarihte en yüksek fiyata satılan spor ayakkabı Air Jordan oldu. Bir önceki rekor ise Nike 'Moon Shoe' idi ve 437 bin 500 dolara satılmıştı. Michael Jordan'ın yayınlanmaya devam eden belgeseli 'The Last Dance'in bu satışta etkisi olduğu tahmin ediliyor. 

Ayakkabıyı koleksiyoner Jordan Geller açık artırmaya çıkarmış ve "Eşimle birlikte ayakkabıların yeni evini bulmasına karar verdik. Belgesel nedeniyle satış için en uygun zaman olduğunu düşünüyoruz" demişti.,Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Michael Jordan'ın ayakkabısı Air Jordan'a 160 bin dolarlık teklif