Migren tedavisi için etkili yöntemler

Kadınlar da erkeklere göre daha sık görülen migren ağrıları, kişilerin gündelik yaşantısını oldukça fazla etkiliyor. Ağrılarınızın sık ve çok şiddetli olmadığı durumlarda ilaçtan kaçınmak için uygulayabileceğiniz doğal yöntemler...

09 Mayıs 2018, Çarşamba 14:45
A A
Elma sirkesi

Elma sirkesi

Elma sirkesi kemik ağrısını azaltır, bütün faydaları yanı sıra migren ağrısına iyi gelme özelliğine sahiptir. bardak suya 1 çorba kaşığı organik elma sirkesi ekleyin ve iyice karıştırın. Günlük migren tedavisi için.

Nane

Nane

Naneyle ilgili birçok araştırmaya göre migren ağrısına iyi geldiğini ortaya koymuştur. Balla tatlandırılmış nane çayı içmek migren ağrısını geçiştirebilir.

Biber

Biber

Biber migren tedavisi için önerilenlerin başında gelir. Biberin uyuşturucu ve ağrı kesici özelliği vardır. Ilık bir bardak suya bir çay kaşığı acı biber koyun ve iyice karıştırın, için.

Kahve

Kahve

Kahvenin içerdiği kafein maddesinin migren ağrısına iyi geldiği bilinmektedir. Migren atağının yaklaştığını hissettiğiniz andan itibaren 1-2 saat arayla bir fincan taze kahve içmeniz ağrıyı azaltabilir. Ayrıca uyuşturucu etkisi olan kafein ağrının anlık hafiflemesine yardımcı olabilir.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.