Millet Mahallesi Kapalı Pazar Alanı'nda çalışmalar sürüyor

Millet Mahallesi Kapalı Pazar Alanı'nda çalışmalar sürüyor

Millet Mahallesi Kapalı Pazar Alanı'nda çalışmalar sürüyor

10 Kasım 2021, Çarşamba 15:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Halil ÖZÇOBAN/BURSA, (DHA)-BURSA’da Yıldırım Belediyesi tarafından hizmete alınan Güllük-Mimar Sinan ve Piremir Kapalı Pazar alanlarının ardından, Millet Mahallesi Kapalı Pazar Alanı’nda da çalışmalar tamamlanma noktasına geldi.

Yıldırım Belediyesi tarafından Millet Mahallesi'nde inşa edilen Kapalı Pazar Alanında çalışmalar sürüyor. 10 bin 333 metrekarelik kullanım alanına sahip olan Kapalı Pazar Alanı’nın bünyesinde 242 pazar tezgahı, 105 araçlık otopark, ticaret alanları, satış birimleri, zabıta noktası, teknik birimler, çay ocağı, abdesthane, kadın ve çocuklara yönelik spor alanları yer alacak. 

Millet Mahallesi sakinlerinin talepleri doğrultusunda özgün mimarisi ve işlevselliği ile bölgeye değer katacak bir tesisi ilçeye kazandırdıklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Hemşehrilerimizin güvenli ve hijyenik ortamda alışverişlerini yapabileceği Millet Mahallesi Kapalı Pazar Alanı, sadece ticari bir yapı olmayacak. Pazar kurulmadığı günlerde otopark olarak hizmet verecek tesisin bünyesinde kadın ve çocuklarımız için spor salonları yer alacak. 7 gün 24 saat hemşerilerimizin istifade edebileceği çok fonksiyonlu tesisimizde, kadın spor merkezi ile çocuklarımız için karate, tekvando ve jimnastik salonları yer alacak. Esnafımızdan kadınlarımıza, çocuklarımızdan yaşlılarımıza toplumun tüm kesimlerinin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarladığımız tesisimiz bölge sakinlerinin sosyalleşmesine ve yaşam standartlarının yükselmesine katkı sağlayacak. Kısa sürede açılışını gerçekleştireceğimiz tesisin Yıldırım’a ve Yıldırımlılara hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Osmangazi Belediyesi personeli Ata’yı andı