'Millete TC fitnesi sokmayın'

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Edirne'nin Keşan İlçesi'ndeki temaslarının ardından Edirne'nin Uzunköprü ve Havsa İlçeleri'nde incelemelerde bulundu

28 Eylül 2013, Cumartesi 19:40
A A

Ardından da Edirne’ye geldi ve Ak Parti Edirne İl Başkanlığı’nın Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda düzenlediği ;Edirne İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı.

Toplantıyı dinlemeye işitme engelliler de katılınca, bir kişi, işaret diliyle engellilere konuşmaları aktarmaya çalıştı. Burada partililere seslenen Müezzinoğlu, "Bizim medeniyetimiz, bir yere vali tayin ederken, tayin ettiği vali adayına diyor ki, gittiğin yere 3 şey götüreceksin. Orada yol yapacaksın, yol açacaksın ve yol göstereceksin. 3 kelime. Şimdi biz 11 yıldır bu ülkede 75 milyon ülke insanımızla beraber, yol yaptık, yol açtık, yol gösterdik" dedi.

Bölünmüş yol, otoban, tünel, tüp geçitler yaptıklarını anlatan Müezzinoğlu, "Bolu Dağı tünelini patates deposu yapmayı düşünen patates kafalılara ne yapabileceğimizi biz gösterdik. Geçenlerde başbakanımız söyledi, ‘Tüp geçit yapılıyor Marmaray. Allah’tan bu geziciler suyun altında olduğu için göremiyorlar, o nedenle de orayı yıkıp, yakıp protesto yapamıyorlar’ dedi.

Onların gözünün içine baka baka, onlara göstere göstere bu milletin neler yapabileceğini milletle birlikte çok daha göstereceğiz" dedi.

'MİLLETE TC FİTNESİ SOKMAYIN'

Sağlık alanına da değinen Müezzinoğlu, eskiden yılda ortalama 150 Türk vatandaşı yurt dışına tedaviye giderken şimdi yurt dışından 480 bin kişinin tedavi için Türkiye’ye geldiğini söyledi. Müezzinoğlu, "Yol açmak bu, yolu tersine çevirmek bu. Ey TC’ciler, bu millete TC fitnesi sokanlar, soruyorum. Ambulans uçağı Londra’ya gitti ve milli atletimizi yoğun bakımdan aldı ve getirdi tedavisini burada yaptık.

TC markası ambulans uçağı, uçak olarak Londra havaalanına indi ve kendi evladını alıp Türkiye’ye getirdi. Ey Atatürkçüler, ey Cumhuriyetçiler! Atatürk’ün gölgesine yan gelip de yatarak muasır medeniyet seviyesinin üzerine asla varamazsınız" diye konuştu. Bakan Müezzinoğlu, partililerden seçimler için sokaklara dökülüp her kapıyı çalmalarını ve herkesle konuşmalarını istedi. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.