Milli Eğitim Bakan Yardımcı Özer, Tokat'ı ziyaret etti

Milli Eğitim Bakan Yardımcı Özer, Tokat'ı ziyaret etti

Milli Eğitim Bakan Yardımcı Özer, Tokat'ı ziyaret etti

10 Haziran 2021, Perşembe 15:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Fatih YILMAZ/TOKAT, (DHA) -  MİLLİ Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, inşaatı devam eden, Özel Eğitim Kampüsü'nde incelemelerde bulundu. Özer, "Engelli çocuklarımız için hem özel eğitim meslek hem özel eğitim uygulama okulu. Bu anlamda Türkiye'deki tek kampüs olacak burası" dedi.
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer bir dizi ziyaretler için Tokat'ta geldi. Bakan Yardımcı Özer, Tokat Valisi Ozan Balcı, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kentte yapılan yatırımlarda incelemede bulundu.
2021 yılında yapımına başlanan Özel Eğitim Kampüsü'nde incelemede bulunan Bakan Yardımcısı Özer,  "Burası, hafif, orta ve ağır her türlü engelli çocuklarımız için hem özel eğitim meslek hem özel eğitim uygulama okulu. Bu anlamda Türkiye'deki tek kampüs olacak burası. Onun için çok kıymetli. Buradaki bir çocuk için devlet her türlü hizmetini seferber ediyor. Tokat için de önemli bir hizmet olacak bu kampüs. Bu kampüsümüzde engelli çocuklarımız, başka bir şehre başka bir ilçeye gitmeden her türlü hizmeti alabilecek" dedi.
Engelli bireylerin hayatını ve yaşamını kolaylaştırmak için çalıştıklarını ve bu anlamda büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Ozan Balcı ise, "Kampüsümüzde işitme, görme ve diğer engelli gruplarından öğrencilerimiz; anaokulundan, ilkokul, ortaokul ve liseye kadar eğitim alacak. Engellilerin hayatını ve yaşamını kolaylaştırmak için çalışıyor, problemlerini anlıyoruz, hayatlarını, kolaylaştırmaktan mutluluk duyuyoruz" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI 
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER MHP'li İpek: 2023'te Erdoğan için var gücümüzle çalışacağız