Milli Eğitim Bakanlığı ve RTEÜ arasında iş birliği

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında "YÖS Tanıtım ve İş Birliği Protokolü" imzalandı. Protokolle Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı'nın yurt dışında tanıtılması ve Milli Eğitim Bakanlığı adına Yüksek Öğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü'ne bağlı okullarda düzenlenmesine imkân sağlanacak

14 Şubat 2019, Perşembe 15:44 Son Güncelleme:
A A
Milli Eğitim Bakanlığı ve RTEÜ arasında iş birliği

Millî Eğitim Bakanlığı'nda düzenlenen törende YÖS Tanıtım ve İş Birliği Protokolünü Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Safran ile RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman imzaladı.

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Safran "Özellikle son yıllarda yurt dışına gönderdiğimiz öğrencilerde aradığımız özellik, gelecek yıllarda Türkiye ve dünyanın ihtiyacı olan mesleklere yönelik kendilerini hazırlamaları ve bu birikimlerini ülkemizde değerlendirmeleridir. Yaklaşık 50 ülkede YÖS yapılmaktadır. Yapılan bu protokollerle üniversitelerimiz hem daha sağlıklı sınavlar yapacak hem daha çok yabancı öğrenciyi Türkiye'ye çekecek" dedi.

6 ÜNİVERSİTE SINAV MERKEZİ OLARAK OLACAK

RTEÜ ile birlikte 6 üniversite, imzalanan protokoller kapsamında Millî Eğitim Bakanlığı'nın 16 ülkedeki okullarını Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı için sınav merkezi olarak kullanacak. Bu kurumlarda görev yapan öğretmenler de sınavlarda gözetmenlik yapacak. Millî Eğitim Bakanlığı, üniversitelerle yabancı uyruklu öğrenci sayısının artırılması için ortak tanıtım faaliyetleri gerçekleştirecek.

Arzu ERBAŞ/RİZE(DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Çocukları bekleyen sanal riskler