Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Emine Bulut'un kızına destek

Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) Kırıkkale’de eski eşi tarafından öldürülen Emine Bulut’un 10 yaşındaki kızına öğrenim hayatı boyunca eğitim yardımı ile sosyal ve psikolojik destek verilecek

24 Ağustos 2019, Cumartesi 16:56 Son Güncelleme:
A A
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Emine Bulut'un kızına destek

Kırıkkale'de eski eşi tarafından 10 yaşındaki kızının gözü önünde katledilen Emine Bulut'un kanlar içinde çekilen görüntüsü, Türkiye'yi ayağa kaldırmıştı. Twitter'da #EmineBulut hashtagi TT'de ilk sırada yer almıştı. Aralarında siyasi parti liderlerinin de bulunduğu binlerce kişi olayı lanetlemişti.

MEB de bu vahşete tanık olan 10 yaşındaki kıza destek için harekete geçti.

Bakanlıkça alınan karar çerçevesinde tanık olduğu olayın küçük kızın hayatını olumsuz etkilemesini önlemek amacıyla Kırıkkale’de MEB rehberlik uzmanlarının da yer aldığı ekip oluşturulacak.

Küçük kızın öğrenim hayatı boyunca ihtiyacı olan eğitim yardımı ile sosyal ve psikolojik destekler bu ekip tarafından sağlanacak. Ayrıca, akademik, sosyal ve duygusal süreçleri yakından takip edilecek ve buna uygun şekilde destekler sunulacak.

Yakınlarının tercihi doğrultusunda ilde istediği bir okula yerleştirilecek küçük kız, ilgi ve yeteneklerine uygun şekilde spor ve sanat eğitimlerine yönlendirilecek.

Kırıkkale’de anneannesi ve dedesinin yanında yaşayan Emine Bulut’un 10 yaşındaki kızının, MEB yetkililerince ziyaret edildiği öğrenildi.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...