Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 51 sözleşmeli personel alacak. İşte detaylar…

Millî Savunma Bakanlığı Genelkurmay Başkanlığı 2019 yılı sözleşmeli personel alım ilanı yayımlandı. Alınacak personel Ankara’da Genelkurmay Başkanlığı Karargahında görev yapacak. İşte Milli Savunma Bakanlığı (MSB) sözleşmeli personel alımı başvuru şartları…

16 Mart 2019, Cumartesi 17:46 Son Güncelleme:
A A
Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 51 sözleşmeli personel alacak. İşte detaylar…

Milli Savunma Bakanlığı tarafından Genelkurmay Başkanlığı merkez (Ankara) teşkilatında istihdam edilmek üzere 51 sözleşmeli personel alacak. İşte MSB sözleşmeli personel alımı başvuru şartları…

Milli Savunma Bakanlığı tarafından Genelkurmay Başkanlığı merkez (Ankara) teşkilatında sözleşmeli personel olarak istihdam edilmek üzere; başvuru kılavuzunda belirtilen faaliyet takvimine uygun olarak, başvuru kılavuzunda yer alan niteliklerde sözleşmeli personel alacak.

Bakanlar Kurulunun 06 Haziran 1978 tarihli ve 7/15754 sayılı “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar“ konulu kararı çerçevesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında 51 sözleşmeli personel istihdam edilecek. Alınacak personel Ankara’da Genelkurmay Başkanlığı Karargâhında görev yapacak.

İLAN DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN

MSB BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

MSB sözleşmeli personel alımı şartları şu şekilde:

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendindeki koşulları taşımak;

2. 30 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1989 sonrası doğumlu olmak);

3. Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar Ek-1 inci maddesinin dördüncü fıkrasının (a), (b) ve (c) bentlerine göre sözleşmesini tek taraflı fesheden adayların başvuruda bulunmasında herhangi bir engel bulunmamaktadır.

4. Adayların başvuruda bulunmak istedikleri sözleşmeli pozisyon unvanı ile halen görev yaptıkları 4/B sözleşmeli personel pozisyon unvanı aynı olmamak.

5. Kamu kurum ve kuruluşlarında herhangi bir 4/B sözleşmeli pozisyonda çalışmakta iken sözleşmesi feshedilen adayların, fesihten önce görev yaptıkları 4/B sözleşmeli personel pozisyonuyla aynı unvanlı pozisyona başvurmaları halinde, son müracaat tarihi itibariyle bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

6. 11 Kasım 2016 tarihli ve 29885 sayılı “Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği” gereğince;

Yapılacak sınavlar sonucunda başarılı olan asil ve yedek adaylar Engelli Sağlık Kurulu Raporu Vermeye Yetkili Sağlık Kuruluşları listesinde yer alan Sağlık Bakanlığı bağlısı sağlık hizmet sunucularından "Memur Adayı Olur" kararlı sağlam raporu almış olmak,

7. Millî Güvenlik Kurulunca Devletin millî güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum ve gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak,

8. Her bir kadro unvanı için belirlenen niteliklere sahip olmak (TABLO-2), (EŞDEĞER BÖLÜMLER KABUL EDİLMEYECEKTİR.)

9. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 28-29 Temmuz 2018 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre KPSSP03 (Lisans) puan türünden 70 ve daha yüksek puan almış olmak,

10. Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak, atamaları yapılmış ise atamalarının iptal edilecek, idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

MSB SÖZLEŞMELİ PERSONEL BAŞVURUSU NASIL VE NE ZAMAN YAPILACAK?

1. Başvurular, https://personeltemin.msb.gov.tr Genel Ağ adreslerinden 27 Şubat-29 Mart 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

2. Genel Ağ haricinde yapılan başvurular (Dilekçe, mektup vb. yöntemlerle) kabul edilmeyecek ve bu dilekçelere cevap verilmeyecektir.

3. Başvurusu kabul edilen ve her unvan için belirlenecek aday sayısı ve adayların isim listesi bilahare https://personeltemin.msb.gov.tr adresinde tebliğ niteliğinde yayımlanacaktır.

4. Başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşılan veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edilen adayların başvuruları hangi aşamada olursa olsun geçersiz sayılacaktır.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Enkazdaki aileyi kurtaran Suriyeli Mahmud ve ailesine vatandaşlık verilecek