Milli Takım'ın EURO 2020 kadrosu 1 Haziran'da netleşecek! Yıldızlar birbirleriyle yarışıyor

Milli Takım'da en iyi 30 Türk futbolcu, Euro 2020'nin nihai kadrosunda olabilmek için birbirleriyle yarışıyor. 26 oyuncuya düşecek sayı için 4 isim elenecek. Abdülkadir Ömür ve Halil Akbunar gibi milli formayı nispeten az giyen isimlerse takımda kalmak istiyor.

19 Mayıs 2021, Çarşamba 12:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Milli Takım'ın kadrosunda şu isimler bulunuyor ve aralarından 4 kişi turnuvaya gidemeyecek.:

Kaleci: Mert Günok, Uğurcan Çakır, Altay Bayındır, Gökhan Akkan.

Savunma: Zeki Çelik, Mert Müldür, Merih Demiral, Ozan Kabak, Çağlar Söyüncü, Kaan Ayhan, Umut Meraş, Rıdvan Yılmaz.

Orta Saha: Mahmut Tekdemir, Okay Yokuşlu, Taylan Antalyalı, Dorukhan Toköz, Ozan Tufan, Orkun Kökçü, Yusuf Yazıcı, İrfan Can Kahveci, Hakan Çalhanoğlu.

Hücum: Cengiz Ünder, Efecan Karaca, Halil Akbunar, Abdülkadir Ömür, Kerem Aktürkoğlu, Burak Yılmaz, Enes Ünal, Kenan Karaman, Halil İbrahim Dervişoğlu.

Abdülkadir Ömür, EURO 2020'nin kendisi için bulunmaz bir fırsat olduğunu söyledi. Genç oyuncu, "Bu fırsatı kaçıramam. Uzun süredir EURO 2020'nin hayalini kuruyorum. KAdroda kalmak için ne gerekiyorsa yapacağım" dedi.

Bir diğer isim Halil Akbunar ise "İnşallah güzel bir kamp dönemi geçireceğiz. Benim de ikinci kampım olacak. Umut ediyorum, inşallah 1 Haziran'da son kadroda da kalmak istiyorum. Hayırlısı. Çok güçlü bir jenerasyonumuz var. İnşallah turnuvada da başarılı olacağımıza inanıyorum" dedi.

Başakşehir'le kötü bir sezon geçiren Mert Günok ise şunları söyledi:

Bizim için gecikmeli bir kamp dönemi oldu. Geçen sene pandemiden dolayı yapılamayan turnuvayı, bu sene inşallah sağ salim bitireceğiz. Tabii başarılı olmak en büyük dileğimiz. Bunun için de iyi bir takımımız var, genç bir takımımız var, herkes çok istekli ve arzulu. Ben iyi bir sonuç elde edeceğimize inanıyorum.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İrfan Can Eğribayat, Arda Turan ile olan fotoğrafına açıklık getirdi