Milyonda bir ihtimal oldu

Milyonda bir ihtimal oldu

İngiltere'nin Milton Keynes kentinde Nijerya asıllı siyahi bir kadın ile beyaz bir İngiliz olan eşi yeşil gözlü, beyaz bir bebek sahibi oldu

03 Eylül 2014, Çarşamba 11:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Uzmanlar, eşi Richard Howarth beyaz bir İngiliz olmasına rağmen 32 yaşındaki Catherine Howarth’ın “tamamen beyaz ırktan” bir bebek dünyaya getirmesinin “milyonda bir ihtimal” dahilinde olduğunu söyledi.

Daily Mirror gazetesine konuşan çift, 1 Haziran’da dünyaya gelen oğulları Jonah’ın, “Ten rengini hiç önemsemediklerini, ilgilendikleri tek şeyin onun sağlıklı olması” olduğunu söyledi.

Catherine Howarth “Doğumdan sonra Jonah’ı bana getiren ebe bir ona bir de bana bakıp duruyordu. Gözlerine inanamamıştı” dedi. Şaşkın anne, “Bazı bebeklerin doğumdan sonra ten rengi değişebiliyor. Ancak Jonah’da böyle birşey olmadı. Doktorlar bana çekinik bir gen taşıdığımı, bebeğimin bu nedenle beyaz olduğunu söyledi. Ancak bütün ailem Nijerya’da ve bildiğim kadarıyla soyumda tek bir beyaz bile yok” dedi.

Uzmanlar çiftin ileride beyaz bir bebeğe daha sahip olmasının imkansız olduğunu, çünkü böyle gen kombinasyonlarının tekrarlanamayacak kadar nadir olduğunu söyledi.

Radikal

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Saklı cennet Şenpazar doğa içinde izolasyon imkanı sunuyor