Milyonlar toplanmasın diye trenler durdu

Milyonlar toplanmasın diye trenler durdu

Hüsnü Mübarek karşıtı gösterilerin sürdüğü Mısır'da tüm tren seferleri durduruldu. Amacın yarın Kahire'de gerçekleşecek büyük gösterilere katılımı engellemek olduğu belirtiliyor

31 Ocak 2011, Pazartesi 17:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Mısır'da Hüsnü Mübarek'in 30 yıllık yönetimine karşı başlayan gösteriler yedinci gününe girerken, protestocular yarın için "milyonların protestosu" eylemi çağrısı yaptılar.

Kahire'de gerçekleşecek eyleme ülkenin her yanından katılım çağrısı yapıldı. Ancak bugün ülke genelinde tüm tren seferleri durduruldu. Kararın ardından yarınki mitinge katılımın önlenmesi olduğu belirtiliyor.

>> 112 TÜRK MAHSUR KALDI

>> AB MÜBAREK'İ UYARDI

>> MUMYALAR BİLE NASİBİNİ ALDI

>> GÖSTERİCİLER MEYDANLARDAN AYRILMIYOR

Öte yandan Mısır'da yeni hükümet açıklandı. Devlet televizyonu, savunma ve dışişleri gibi önemli bakanların yerlerini koruduğu yeni hükümette, maliye ve içişleri bakanlarının ise değiştirildiğini duyurdu.

Yeni kabinedeki en dikkat çeken isim, emekli polis generali olan İçişleri Bakanı Mahmud Vagdi oldu. Vagdi daha önce Kahire'nin cezai soruşturma departmanı başkanıydı.

Savunma Bakanı Muhammed Hüseyin Tantavi'nin bu görevinin yanı sıra başbakan yardımcılığını üstlendiği yeni kabinede, dışişleri bakanı Ahmed Ebul Geyt de yerini korudu.

Samir Muhammed Rıdvan'ın maliye bakanlığına atandığı hükümette, Semiha Fevzi İbrahim ticaret bakanı, Cabir Asfur ise 25 yıldır görevde olan Faruk Hüsnü yerine kültür bakanı olarak görevlendirildi.

MÜZEYİ YAĞMALAYACAKLARDI

Mısır’ın başkenti Kahire’de, arkeolojik eserleri yağmalamak için Ulusal Müze’ye girmeye çalışan 50 kişi göz altına alındı.

Mısır ordusundan adının açıklanmasını istemeyen bir general, çatısına yerleştirilen keskin nişancılar ve çevresinde gezen devriye güçleriyle korunan Ulusal Müze’ye girme teşebbüsünde bulunan 35 kişinin dün, 15 kişinin de bugün göz altına alındıklarını söyledi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Afganistan'da okul önünde bombalı saldırı: 50 kişi öldü