Minik öğrenciler yangın söndürme tatbikatına katıldı

Minik öğrenciler yangın söndürme tatbikatına katıldı

Minik öğrenciler yangın söndürme tatbikatına katıldı

30 Eylül 2021, Perşembe 13:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ADANA,(DHA)- ADANA Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası’nın 97’nci yıl dönümü nedeniyle İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nı ziyaret ederek yangın tatbikatını izledi.
İtfaiyeyi ziyaret eden öğrencilerinin de katıldığı ve çeşitli eğitim etkinliklerinin gerçekleştirildiği törende konuşan Başkan Zeydan Karalar, geçtiğimiz aylarda ülkede yaşanan orman yangınlarına değinerek, itfaiyecilerin felaketlerdeki rolüne dikkat çekti. Başkan Zeydan Karalar, “Geçtiğimiz günlerde yaşanan orman yangınlarında gerçekten tüm itfaiyeler büyük çaba harcadı. Bu tür felaketlerde, belediye itfaiyeleri de ülke genelindeki koordinasyonun içinde olmalı. Böyle olursa felaketlerle mücadele daha etkin yapılabilir” dedi.
İtfaiyeciliğin kutsal bir görev olduğuna vurgu yapan Başkan Zeydan Karalar, “Bizim Adana İtfaiye erlerimiz, çalışanlarımız, yaşanan felaketlerde cansiperane çalışıyor, olası felaketler için de daima hazır bekliyor. Bir afette insan canı kurtarmak olağanüstü bir iş. İnsan canı hiçbir şeyle kıyaslanamaz. Sizlerin görevi önce insan canı kurtarmak, ardından mal kaybını önlemek” diye konuştu.
Bugüne kadar afetlerde şehit olan itfaiyecileri de saygı ve rahmetle andığını söyleyen ​Başkan Zeydan Karalar, itfaiyecilere hizmetlerinden ötürü teşekkür etti. Başkan Zeydan Karalar’ın konuşmasının ardından etkinlikler kapsamında öğrencilerin de katıldığı yangın tatbikatı yapıldı.

FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER AK Parti'de 3'e katlanan yeni üye hedefine ay bitmeden ulaşıldı