MIP-4 Römorkörü Suriye kaynaklı petrol kirliliğine müdahale etti

MIP-4 Römorkörü Suriye kaynaklı petrol kirliliğine müdahale etti

MIP-4 Römorkörü Suriye kaynaklı petrol kirliliğine müdahale etti

13 Eylül 2021, Pazartesi 21:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

MERSİN, (DHA)- MERSİN Uluslararası Limanı İşletmeciliği A.Ş. römorkörü 'MIP-4', Doğu Akdeniz’e ulaşan petrol kirliliğine müdahale etti.
Türkiye’nin Doğu Akdeniz kıyıları ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kıyılarını tehdit eden kirliliği Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerle birlikte bertaraf eden MIP-4 römorkörü ve personeli, görevini başarıyla yerine getirdikten sonra Mersin’e döndü.
Görev yapan MIP personeline teşekkür eden MIP yönetimi, konuya ilişkin şu açıklamada bulundu:
"Suriye’nin Banyas kasabasındaki termik santralden 23 Ağustos tarihinde sızmaya başlayan 15 bin ton fuel oil, Doğu Akdeniz’de uluslararası büyüklükte bir çevre kirliliğine sebebiyet vermiştir. KKTC kıyılarının yanı sıra Hatay, Adana ve Mersin şehirlerini de tehdit eden kirliliğe müdahale etmek ve kamu vazifesini yerine getirmek üzere MIP-4 römorkörümüz, 13 personeli ile birlikte ivedilikle kirlilik bölgesine sevk edilmiştir. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğüne bağlı ekipler ile Samandağ ve İskenderun ilçelerinde gece gündüz başarılı şekilde kirliliğe müdahale eden römorkör ve personelimiz 10 Eylül Cuma günü limanımıza dönmüştür. MIP ailesi olarak, deniz yaşamını ve insanlığı tehdit eden bu büyük felakete müdahale eden personelimize gösterdikleri üstün gayretleri sebebi ile teşekkürlerimizi sunarız."

FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mersin 'A Capella' ile buluşuyor