Miras davası uzayacak gibi: Ha bu Arjantin'e Maradona vefat etti!

Diego Armanda Maradona'nın ölümünün acısı daha dinmeden her zengin insanın ölümünün ardından olduğu gibi para mevzusu açıldı. 100 milyon dolara yakın serveti olduğu tahmin edilen Maradona'nın mirasının nasıl paylaşılacağına dair büyük bir karmaşa hakim. Çünkü Arjantinli efsanenin kabul ettiği çocuklarının dışında bir de babalık davasının sürdüğü birçok 'muhtemel çocuğu' var.

07 Aralık 2020, Pazartesi 17:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Maradona'nın ölümünün acısı daha tazeyken konu paraya geldi. Çünkü paranın çok olduğu yerde mesele mutlaka para oluyor.

BBC'de yer alan habere göre, Maradona'nın bilinen 2 kızı Dalma ve Gianninah aricinde 6 çocuğu daha var. Yani Arjantinli efsanenin yıllar içerisinde teker teker ortaya çıkan ve kendisinin de resmen kabul ettiği 6 çocukla beraber toplam 8 resmi çocuğu bulunuyor.

Ancak hala süren davalarla beraber bu sayı en az 10'u bulabilir. DNA örneği alınması için açılan dava kabul edilir ve iddia kanıtlanırsa, Maradona'nın mirasından pay alacak 2 kişi daha var.

75 milyon ila 100 milyon dolar (MİLYON DOLAR MI!!?) arasında bir serveti olduğu öngörülen Maradona'nın adı bir süre miras davasıyla anılacak gibi görünüyor. Buenos Aires'te çalışan avukat Elias Kier Joffe, BBC'ye yaptığı açıklamada, "Tahminimce miras süreci kaosa dönüşecek ve çözülmesi uzun sürecek" dedi.

Haberin devamında ise mirasın paylaşım sürecine dair detaylar yer aldı. Özellikle Maradona'nın 2019 yılında YouTube üzerinden yaptığı "Miras falan bırakmayacağım. Her şeyi bağışlayacağım" açıklamasının geçerliliği tartışılıyor. Çünkü Arjantin yasalarına göre bir kişi, mirasının sadece 3'te 1'ini yasal mirasçıları dışındaki kişi ve kurumlar bağışlayabiliyor.

Yani Maradona'nın resmi olarak tespit edilecek servetinin en az 3'te 2'si, yasal olarak kanıtlanan mirasçıları arasında dağıtılacak.

Bir diğer karmaşık konu ise Maradona'nın resmi bir vasiyet bırakmadığı iddiası. Maradona'nın avukatlarından Matias Morla bu konuda kesin bir cevap vermese de, bunca söylentiye rağmen hala ortaya resmi bir vasiyetname çıkmaması dedikoduları güçlendiriyor.

Bu durumda da vasiyetsiz vefatlarda yapılacak prosedürler devreye giriyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Menajerinden müjde! 'O takımdan gelen teklifi dinlemedi bile'