Mısır, corona virüsün yayılmasını önlemek için piramit alanlarını dezenfekte ediyor

Mısır yetkilileri, corona virüsün yayılmasını önlemek için piramitlerinin dezenfekte edilmesini emretti.

26 Mart 2020, Perşembe 12:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hükümet, son iki hafta boyunca her gece sokağa çıkma yasağı getirmenin yanı sıra okulları kapattı ve ülkelerine geri dönüş yapan yolcular dışında uçuşları durdurdu.

The New York Times'a göre Mısır, 25 Mart itibariyle 400'den fazla teyit edilmiş corona virüs vakası ve 21 ölümle karşılaştı.

23 Mart - 31 Mart tarihleri arasında tüm arkeolojik alanların ülke çapında kapatılması emredildi .

Dünyanın en eski devasa taş binası olan Djoser Piramidi için ideal bir zamanlama değil, ancak 14 yıl süren restorasyon çalışmalarından sonra mart ayında daha önce yeniden açıldı . 

Popüler turistik yerler boşken derin bir temizlik yapıyorlar.

Canberra Times'a göre, endüstriyel sterilizasyon ekipmanı kullanan maskeli temizlik görevlileri piramitlerin girişlerini, bilet ofislerini ve yakındaki yolları dezenfekte ediyor .

The New York Times'a göre ise, gerçek piramitler dezenfekte edilmiyordu. 

Piramitlerin genel müdürü Eşre Mohie El-Din, piramitleri temizlemenin "özel malzemeler" gerektirdiğini ve temizliğin "özel bir ekskavatör ekibi" tarafından yapılması gerektiğini söyledi.

Eşre Mohie El-Din, şöyle devam etti, "Bu dönemi tüm alanı sterilize etmek için değil, aynı zamanda bu bölgeyi tekrar ziyaretçileri kabul etmeye hazır hale getirmek için bazı bakım çalışmaları ve yenileme çalışmaları yapmaktayız"

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Saklı cennet Şenpazar doğa içinde izolasyon imkanı sunuyor