Miss Turkey 2018 birincisi Şevval Şahin: Eleştiriler kıskançlıktan geliyor, zaten hep kıskanılan bir kızdım

Estetik yaptırdığı için tacının elinden alınacağı iddialarıyla gündeme gelen Miss Turkey 2018 birincisi Şevval Şahin, burun estetiği yaptırdığını söyleyerek, ''Eleştiriler insanların kıskançlığından geliyor. Zaten hep kıskanılan bir kızdım. Türkiye güzeli seçilmek için sadece güzel olmak yetmiyor" dedi

30 Eylül 2018, Pazar 17:00
A A

Miss Turkey 2018 birincisi Şevval Şahin, Hürriyet'ten Hakan Gence'ye verdiği röportajda, 17 yaşında estetik yaptırdığını söyleyerek, ''Bunu hiç saklamadım, saklamam da... Hem sağlık sorunum vardı, nefes alamıyordum hem de görüntüsünü sevmiyordum'' dedi.


19 yaşındaki Şevval Şahin, ''Yarışmaya girerken, sorun olabilir mi diye araştırdım, negatif bir şey görmedim. Saklamadım da, biri sorunca 'Estetik' dedim. Ama durup dururken kimseye 'Benim burnum estetik' diye söylemedim.'' açıklamasını yaptı.

''Tacımın alınması gibi bir şey yok'' diyen Şevval Şahin, ''Benim gideceğim 'Miss World'de bazı ülkelerden gelen kızların her yeri yapılı. Benim burnum hariç hiçbir yerim estetikli değil. 2018'deyiz... Güzellik anlayışı artık başka. Estetiksiz kadın çok nadir, bu normal bir şey. Kendini estetikle daha iyi hissediyorsan, o gerçek bir güzelliktir'' dedi.

''Türkiye güzeli seçilmek için sadece güzel olmak yetmiyor'' diyen Şevval Şahin, ''Jüri üyeleri benim ışığımı ve enerjimi gördü. 'Burun estetiği' deyip duruyorlar ama fiziğimi, yürüyüşümü, kültürümü unutuyorlar'' ifadesini kullandı.

Şevval Şahin, ''Eleştiriler insanların kıskançlığından geliyor'' diyerek şunları söyledi:

''Zaten hep kıskanılan bir kızdım. Arkadaş çevrem tarafından da eleştirilirdim. Boyum hep çok uzundu, hep zayıftım, vücut ölçülerimi anormal bulurlardı.''

Sivaslı bir baba ve Azeri bir annenin kızı olan Şevval Şahin, altı yaşından beri Londra'da yaşıyor. Türkiye Güzeli, üniversitede moda pazarlama bölümünde okuyor.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.