'MİT Müsteşarı Fidan ile ilgili iddialar gerçek dışıdır'

'MİT Müsteşarı Fidan ile ilgili iddialar gerçek dışıdır'

Konya'da bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. MİT Müsteşarı Fidan ile ilgili iddialara Davutoğlu, "Hakan Fidan ile ilgili ortaya koyulan iddialar gerçek dışıdır" dedi

17 Ekim 2013, Perşembe 18:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Davutoğlu gazetecilerin soruları üzerine şunları söyledi:

"Sayın Hakan Fidan'la ilgili ortaya konan iddialar gerçek dışı olmanın yanında bir şeyi de gösteriyor: Sayın Hakan Fidan'ın görevini ne kadar mükemmelen yaptığını da ortaya koyuyor.

Çünkü Sayın Hakan Fidan, daha önceki MİT müsteşarlarımız da şüphesiz büyük çabalar sarf ettiler, Hakan Fidan da aynı çizgi içerisinde Türk istihbaratının kurumsal altyapısını geliştirme ve ülkemize dönük muhtemel riskleri bertaraf etme anlamında bilgi toplama çalışmaları, enformatik çalışmaları yapma konusunda büyük bir kapasite artırımına gitmiştir. Olağanüstü bir çabayla bu kurumsal altyapıyı geliştirmiştir.

Hakan Fidan'ın ve diğer güvenlik birimlerimizin bu konuda hesap vereceği tek merci Türk milletidir, TBMM'dir, hükümetimizdir.

Dolayısıyla bütün bu iddialar Sayın Hakan Fidan'a dönük, zamanlama itibarıyla dikkat çekici bu iddialar, hem asılsızdır hem de çok kötü bir kara propaganda örneğidir."

DHA

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Altun: Cumhurbaşkanımız dünya devletlerinin dikkatini, İsrail’in uyguladığı devlet terörüne çekmeyi başarmıştır