MİT-PKK kaydını İsrail mi sızdırdı?

İnternete düşen PKK-MİT görüşmesinin ses kaydını yorumlayan Şamil Tayyar, sızdırmayı organize eden adresi işaret etti...

14 Eylül 2011, Çarşamba 10:23
A A

PKK ile MİT arasındaki görüşmelere ait olduğu iddia edilen ses kaydının internete sızdırılmasıyla başlayan tartışma derinleşerek sürüyor. Bugün TV'de Temsilciler Meclisi'nde konuşan AKP milletvekili gazeteci Şamil Tayyar, kaydı sızdıran adresi işaret etti.

>> MHP'Lİ ŞANDIR'DAN DA AÇIKLAMA VAR

Gazeteciler.com'da yer alan habere göre Şamil Tayyar, ses kaydının Başbakan Erdoğan'ın Mısır'a gittiği gün internete sızdırılmasının çok önemli olduğunu hatırlatarak olaydan İsrail'in sorumlu olduğunu ima etti. İsrail'in MİT'de ve PKK'da etkili olduğunu savunan Tayyar, geçmişte bunu doğrulayan çok örnek olduğunu söyledi. Başbakan'ın ve Türkiye'nin yeni dış politikalarının İsrail'i çok rahatsız ettiğini kaydeden Tayyar "bu komplonun ardında İsrail çıkarsa hiç şaşırmam..." dedi: "Hakan Fidan ile sınırlı değildir, bu çok küçük bir hedef olur. MİT'in başındaki kişinin değiştirilmesi neyi değiştirir ki? Dikkatlice bakıldığında burada bir kayıt yapıldığı görülüyor.

Bunu kim sızdırabilir? Bir, PKK'da bu kayıt vardır muhtemelen. İki, MİT ekibinde de vardır aynı kayıt. Hükümete dönük çok ciddi bir komplo olduğunu düşünüyorum. Komplonun ardında İsrail çıkarsa hiç şaşırmam... Bunu sızdıranlar PKK içinden de olsa MİT'in içinden de olsa arka planda İsrail'in olduğunu, İsrail'in yönlendirdiğini düşünüyorum. "

İŞTE MİT - PKK ARASINDA GEÇTİĞİ İDDİA EDİLEN O KONUŞMALAR...

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.