Mitingde kozlarını paylaşacaklar

Kırklareli'nin Lüleburgaz İlçesi'nde 11 Mayıs günü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 2.5 saat arayla aynı yerde miting yapacak

04 Mayıs 2011, Çarşamba 11:10
A A
Mitingde kozlarını paylaşacaklar

İktidar ve Ana Muhalefet partisinin aynı gün yapacağı mitinglerde meydanını hangi partinin daha çok dolduracağı merak konusu oldu.

12 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri için siyasi parti genel başkanlarının yaptığı mitingler sürüyor. 29 Nisan günü Trakya turuna çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, aynı gün Edirne,Tekirdağ’da miting yapmış, Çorlu’da ise çeşitli açılışlara katılarak, vatandaşlara seslenmişti.

Başbakan Erdoğan ise Trakya’daki mitinglerine 11 Mayıs günü başlayacak ve ilk olarak saat 12.00’de Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde vatandaşlara seslenecek.

Ardından saat 15.30’da Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’ndeki Kongre Meydanı’nda, saat 17.30’da da Edirne Selimiye Meydanı’nda halka hitap edecek.

Aynı gün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da miting için Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’ne gelecek ve Başbakan Erdoğan’ın mitinginin 2,5 saat sonrasında aynı yerde düzenlenecek mitingde halka seslenecek.

KİM DAHA ÇOK DOLDURACAK?

29 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Lüleburgaz Belediyesini CHP kazanmıştı. Lüleburgaz’da aynı gün farklı saatlerde iki liderin mitinginde alanı kimin daha çok dolduracağı merak konusu oldu.

Kırklareli CHP Milletvekili Turgut Dibek, parti olarak 81 ilin programlarını 20 gün önceden bildirdiklerini belirtterek şöyle dedi: "Pazartesi günü de Lüleburgaz Kaymakamlığı’na başvurumuzu yapmaya gittiğimizde, Başbakanın da aynı günde aynı yerde miting yapacağı bilgisi geldi. Biz de aynı gün aynı yerde akşam üstü miting yapacağız. Sayın başbakan 15.30’da miting yapacakmış biz de 18.30’da miting yapacağız ve buradan ’Hodri Meydan’ diyoruz."

’AYNI GÜN MİTİNG BEKLEMİYORDUK’

AK Parti Kırklareli İl Başkanı Emin Tunç ise, aynı gün yapılacak mitinglerde bütün vatandaşların, iki lideri de belirli saatlerde dinleyeceklerini kaydederek, "Verecekleri mesaj, sanırım kanaatlerine daha da netleştirecek. Hayırlı olur inşallah Trakya ve Kırklareli için.

İki liderin aynı gün miting yapacağını beklemiyorduk. Ama bizim daha önceden Edirne ve Çorlu ve Lüleburgaz mitinglerimiz belliydi. Kılıçdaroğlu’nunki sanırım bizden sonra belli olmuş" diye konuştu.

Ali Ümit ÜLKER/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...