Mobil kuaför 5 ayda 2 bin kişiye ulaştı

Mobil kuaför 5 ayda 2 bin kişiye ulaştı

Mobil kuaför 5 ayda 2 bin kişiye ulaştı

30 Mart 2021, Salı 13:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA)-MERSİN Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 5 ay önce hayata geçirilen 'Mobil Kuaför Projesi' bugüne kadar yaklaşık 2 bin kişiye ulaştı.
‘Yar Saçların Lüle Lüle’ sloganıyla hizmet vermeye devam eden Mobil Kuaför, kırsal kesimlerde ilçe ilçe dolaşarak kuaförlük hizmetini vatandaşların ayağına götürüyor. Gidilen yerlerde mahalle meydanlarına park edilen mobil kuaför aracını gören ve duyan köylüler, hizmetten faydalanmak için sıraya giriyor. Tüm sağlık ve hijyen kurallarına titizlikle dikkat edilen mobil kuaförden, her kesimden vatandaş faydalanıyor. Pandemi önlemleri kapsamında mobil kuaför aracına binen vatandaşların ateş ölçümleri yapılıp, dezenfektan veriliyor. Hizmet sonrasında ise kadınlara tarak, şampuan ve el kremi; erkeklere de kolonya, tıraş köpüğü ve jilet, çocuklara ise bebek şampuanı hediye ediliyor.
Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet vermeye devam eden Mobil Kuaför hizmetinden faydalanan vatandaşlar araçtan memnun ve yüzleri gülerek iniyor. 2 kadın, 2 erkek bölümü olmak üzere toplam 4 kişilik yeri olan araca vatandaşlar pandemi nedeniyle tek tek alınıyor. Kullan-at malzemelerle hizmet verilen araçta, ekipmanlar her kullanım sonrası sterilizasyon makinesinde dezenfekte ediliyor.
Mobil kuaför aracında kadınlara hizmet veren kuaför Neslihan Tukta, "Başladığımız günden itibaren 2 bin kişiye ulaştık. Çok memnunlar vatandaşlarımız ve gittiğimiz köyler bizi çok iyi karşılıyor. Vatandaşlarımız için bu pandemi döneminde de çok iyi oldu. Çünkü çoğu vatandaşlarımız pandemiden dolayı gidemiyor merkeze. Öyle olunca biz de kırsal kesimlere gittiğimiz için hiçbir şekilde kuaförü olmayan köylerde çok güzel karşılanıyoruz. Gerçekten bir anne-kız gibi, bir abla-kardeş gibi olduğumuz oluyor. Bazı köylerde bizi o kadar candan karşılıyorlar ki, evlerine kadar çağırıyorlar, tekrar tekrar gelmemizi istiyorlar" dedi.
Mobil kuaförün hizmet verdiği bölgelerden Tarsus ilçesi Ulaş Mahallesi Muhtarı Gazi Ulaş da berber koltuğuna oturup saçlarını kestirdi. Muhtar Ulaş, "Hizmetlerimiz güzel. Bu vermiş olduğu hizmetlerden dolayı Vahap Başkanımız’a çok teşekkür ederiz, hizmetlerde başarılarının devamını dileriz Başkanımız’ın. Kuaförümüze de maşallah, eline sağlık, çok güzel kesti. Memnunuz. Köyümüzde daha önce böyle bir hizmetimiz olmadı. İlk defa geliyor" diye konuştu.
Ulaş Mahallesi Muhtar Azası Zeynep Tatoğlu da hizmet için Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e teşekkürlerini iletirken, "Köyümüze daha önce böyle bir hizmet gelmedi. İlk kez geliyor. Benim babam çok yaşlı, 88 yaşında; evde sağlık hizmeti, evde temizlik hizmeti alıyor ve ben çok memnunum" ifadesini kullandı.
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde Ziraat Mühendisliği Bölümü’nde 4'ncü sınıf öğrencisi olan ve Ulaş Mahallesi’nde yaşayan Metehan Teneke de hizmetten faydalanan bir diğer vatandaş oldu. Teneke, "Çok güzel bir hizmet, çok mantıklı düşünülmüş bir olay. Köyde tıraş olamayan birçok insan var, o insanlar için velinimet diyebiliriz yani. Başkanımız’a teşekkür ediyorum" dedi.
Büyükşehir Belediyesi’nin mobil kuaför hizmeti, Tarsus’un Hasanağa Mahallesi’ne de ulaştı. Tarsus’un Hasanağa Mahallesi sakinlerinden Şekip Karataş, "İlk kez bir sürpriz yapıldı ve bizim köye ilk kez böyle bir kuaför, berber geldi. Tabi ki köylüyü daha da sevindirdi. İnşallah bunun devamı olur" dedi.
Mobil kuaförde saçlarını boyatan Nazlı Sakar, "Pandemiden dolayı biz kuaföre gidemiyorduk. Görünce çok hoşuma gitti burası. Tertemiz her taraf. Memnun olduk" diye konuştu.
FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mersin Büyükşehir'den Halk Kart desteği