Mobilyalarınıza yeniden hayat verin

Evde kendi başınıza da kolayca uygulayabileceğiniz yöntemler ve hesaplı malzemelerle eski mobilyalarınızı baştan yaratabilir ve evinizi masrafsızca yenileyebilirsiniz. İşte size özel birkaç fikir...

02 Kasım 2018, Cuma 14:28 Son Güncelleme:
A A

Son derece basit bir dönüşüm: Eskimiş ya da modası geçmiş mobilyalarınızın renklerini değiştirerek gayet modern bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Yine modası geçmiş bir modeli değiştirerek farklı kullanım alanları yaratabilirsiniz. Bu örnekte çekmeceleri çıkarılmış bir şifoniyer hasır sepetlerle donatılarak şık bir televizyon sehpasına dönüşmüş.

Bu örnekte ise çekmeceler farklı renklere boyanmış ve bavul görünümü verecek kulplar takılmış. İçine çamaşır gibi giysiler konan bir şifoniyer için çok şeker bir tasarım.

İki basit kitaplık yan yana gelerek ve güzel bir duvar kağıdı kullanarak çok havalı bir televizyon ünitesi oluşturabilirsiniz.

Bu da birazcık boya ve biraz da rengarenk desenli yapışkanlı kağıtlarla başarabileceğiniz, kolay bir tasarım.

Hepimizin evinde çeyizinden kalma, kullanmak istemediği dantelleri vardır. Bu dantelleri birazcık boyayla mobilyalarınıza transfer edebilir, çok şık yeni tasarımlar yapabilirsiniz.

Parlak boya ve yapışkanlı kağıt kullanarak eski bir masanızı yepyeni ve pırıl pırıl hale getirebilirsiniz.

Erkek çocuklarının odaları için harika bir parça haline gelmiş.

Bu da basit bir poster, baskı kağıdı gibi ucuz bir malzemenin mobilya üzerine giydirilmesiyle elde edilmiş şık bir tasarım.

40 yıl düşünsek aklımıza gelmezdi ama eskimiş ve çöpe gidecek bir çamaşır makinesinin tamburunu bahçeler için şık bir ateş kaynağına dönüştürmüşler.

Sıradan bir kitaplık az bir çaba ve beceriyle kız çocuklarının odalarına özel bir bebek evine dönüşmüş.

Çok beğenmediğiniz bir mobilyayı sadece kapaklarını değiştirerek bile evinizin gözde parçası haline getirebilirsiniz.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Alüminyum folyonun kullanım alanları