Moda dersi: Olduğundan daha zayıf görünmenin sırrı

Hemen hemen her kadın kendini olduğundan daha kilolu kıyafetleri tercih edebiliyor. İşte size bu hatadan kurtaracak; daha zayıf ve stil sahibi görünmenizi sağlayacak moda ipuçları  

13 Eylül 2017, Çarşamba 17:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Vücut tipinize uygun olmayan kıyafetler veya yanlış kombinler zaman zaman sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir. Gelin, hemen hemen her kadının yaptığı bu hataların ne olduğunu birlikte öğrenelim ve daha zayıf görünmenin sırrını görelim. 

İşte sizi olduğunuzdan daha kilolu gösteren stil hataları: 

İRİ DESENLER

İRİ DESENLER

Büyük ve göz alıcı desenlere sahip olan kıyafetler sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterir. İri desenli kıyafetleri eğer çok zayıf ve uzun bir fiziğe sahip değilseniz tercih etmemelisiniz. 

Bunun yerine desen tutkunuzu küçük ve minimal motiflerle sınırlı tutabilirsiniz.

CANLI VE PARLAK RENKLER

CANLI VE PARLAK RENKLER

Canlı ve “ben buradayım diyen parlak renklerden uzak durun. Parlak renkler sizi olduğunuzdan daha geniş gösterir.

İddialı parlak renkler yerine koyu tonlarda seçimler yaparak çok daha ince görünmek elinizde. Koyu renkleri açık renklerle birlikte kombinleyerek fark yaratabilirsiniz. 

ÇOK DAR YA DA ÇOK BOL KIYAFETLER

ÇOK DAR YA DA ÇOK BOL KIYAFETLER

Beden ölçünüze uymayan çok dar ya da çok bol olan kıyafetler sizi olduğunuzdan kilolu gösterir. 

Beden ölçülerinizi baz alan seçimler yapın ve aşırı uçlara kaçmayın.

BOL ELBİSE VE HIRKALAR

BOL ELBİSE VE HIRKALAR

Bol elbise ve kazaklar sizi olduğunuzdan kilolu gösteren tasarımlar arasında. İnce görünmek için boyun bölgenizi açıkta bırakan, kıvrımlarınızı ön plana çıkarıp gizlemeniz gereken yerleri daraltacak elbise modelleri giymeniz gerekiyor. 

Bu ipucu aynı şekilde uzun hırkalarda da geçerli. "Kusurlu" olarak gördüğümüz fazlalıklarımızı gizlemek için giydiğimiz bol hırkalar aslında kadınları olduğundan daha kilolu gösteriyor. 

KISA CEKETLER

KISA CEKETLER

Kısa ceketler bütün vücut hatlarını gözler önüne serer.

Fazla kilosu olanlar veya basenleri geniş olanlar kısa ceketlerle daha kilolu ve kısa boylu görünür. Kısa ceketler yerine kilolarınızı kamufle edebileceğiniz uzun ceketlere yönelin. 

KALIN ÇİZGİLER

KALIN ÇİZGİLER

Kalın çizgili elbise ve bluzlar bedeninizi çok daha geniş gösterir.

Kalın çizgili modeller yerine dikine ve ince çizgili tasarımlara şans vererek çok daha fit bir görünüme kavuşabilirsiniz. 

KADİFE KUMAŞLAR

KADİFE KUMAŞLAR

Kadife kilolu gösteren bir kumaş. Kadife pantolon ve etek tercihi yaparsanız olduğunuzdan daha hacimli görünme ihtimalini de göze almalısınız.

Kadife kumaş yerine krep gibi ince kumaş seçenekleri daha şık ve ince görünmeniz sağlar. 

DAR JEAN PANTOLONLAR

DAR JEAN PANTOLONLAR

İnce kadınlarda görüp de imrendiğinizi tahmin edebiliyoruz. Ancak "Skinny jean" dediğim dar jean pantolonlar büyük kalçalara sahip kişilerin gardırobunda olmaması gereken parçalardan biri... 

Ancak "Yok ben skinny jean olmadan yaşamam" diyorsanız o zaman fotoğraftaki gibi ince bir hırka ile "kalın" görünen yerlerinizi daha ince gösterebilirsiniz. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hangi öğünde kaç kalori tüketmeli?