Moda devi rekor fiyata satıldı

Moda devi rekor fiyata satıldı

İtalyan moda devi Versace, Amerikan Michael Kors markasına 1,83 milyar avroya satıldı

25 Eylül 2018, Salı 18:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İtalyan ANSA ajansının haberine göre, Michael Kors grubundan yapılan açıklamada, Versace modaeviyle 1,83 milyar avro yani yaklaşık 2,12 milyar dolar karşılığında tüm hisselerin satın alınması konusunda anlaşmaya varıldığı belirtildi.

Versace, satış işlemlerinin tamamlanmasıyla Capri Holding’in (Michael Kors Holding’in yeni ismi) bünyesine dahil olacak.

Capri Holding bünyesinde Michael Kors, daha önce satın aldığı ünlü ayakkabı markası Jimmy Choo ve Versace’yi barındıracak. Holdingin ismi için ilhamın da "ikonik, çekici ve lüks tatil yeri" şeklinde nitelenen İtalya’nın Capri Adası’ndan alındığı bildirildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Michael Kors Üst Yöneticisi (CEO) John Idol, markanın büyümesi için yatırım yapma konusundaki taahhütlerinin altını çizdi.

DONATELLA VERSACE MARKA BÜNYESİNDE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEK

Bu arada Versace’nin kurucusu İtalyan moda tasarımcısı Gianni Versace’nin kız kardeşi, aynı zamanda Versace Grubu’nun Başkan Yardımcısı ve baş tasarımcısı olan Donatella Versace, marka bünyesinde yaratıcı tarafta kalmaya devam edecek.

(Donatella Versace)

Versace, konuyla ilgili, "(Versace Grubu’nun başkanı ve Donatella’nın abisi) Santo, (Donatella’nın kızı ve Versace’nin direktörü) Allegra ve ben, bu sonraki adımın Versace’nin tam potansiyeline ulaşmasını sağlayacağını düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

'VESACE'NİN BAŞARISI İÇİN ÖNEMLİ BİR ADIM'

Versace Üst Yöneticisi (CEO) Jonathan Akeroyd ise "her zaman hayranlık duyduğu ileri görüşlü, güçlü ve tutkulu bir lider olan" Idol tarafından yönetilen gruba katılmak için heyecan duyduklarını anlattı. Akeroyd, "Bu gruba dahil olmanın Versace’nin uzun dönemdeki başarısı için önemli olduğuna inanıyoruz." dedi.

'MARKALARIMIZIN YURT DIŞINA SATILMASINDAN BIKTIM'

İtalyan hükümeti ise Versace’nin bir Amerikan markasına satılmasına tepki gösterdi.

Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Matteo Salvini, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, kendisinin İtalyan markalardan giyindiğini vurguladı.

Salvini, "Özgürlükçü biriyim ama moda, gıda ve İtalyan teknolojisindeki en iyi markaların yurtdışına satılmasından bıktım. Ben tam tersinin olduğu, üstün başarılarımızın yurtdışından İtalya’ya geri getirildiği bir ülke için çalışıyorum." dedi.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gram altın bugün ne kadar? Çeyrek altın kaç TL? 5 Ağustos güncel altın fiyatları