Moda dünyası sarsıldı: Alexander Wang hakkında modellere uyuşturucu verip taciz ettiği iddia ediliyor

Dünyaca ünlü modellerin yanında görmeye alışık olduğumuz modacı Alexander Wang hakkında modellerine uyuşturucu verip daha sonra taciz ettiği yönünde ortaya atılan iddialar çığ gibi büyüyor. Moda dünyası iddia ile sarsılırken, yaşananlara bir göz atalım.

30 Aralık 2020, Çarşamba 10:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İddialar tek bir kişiye ait değil

İddialar tek bir kişiye ait değil

Bella Hadid ve Kendall Jenner dünyanın en popüler modelleriyle yan yana görmeye alışık olduğumuz 37 yaşındaki Alexander Wang hakkında duymaktan çok rahatsız olacağımız iddialar ortaya atıldı. TikTok, Instagram ve Twitter gibi pek çok sosyal medya kanalında Wang'ın tacizine uğradığını ifade eden pek çok model var. 

Serenay Sarıkaya ve Bella Hadid ile bir partiye katılmıştı

Serenay Sarıkaya ve Bella Hadid ile bir partiye katılmıştı

Serenay Sarıkaya ve Bella Hadid ile Cannes'da bir partiye katılan Alexander Wang'ın tacizine uğradını anonim şekilde ifade eden kişilerin hikayelerindeki benzerlikler iddiaların doğru olduğu yönündeki inanışı güçlendiriyor. İddialar arasında Wang'ın parti ortamlarında bu kişilere alkol ve uyuşturucu tüketmeleri için ısrarlı bir tavır sergilemesi, ardından elle taciz ettiği var. 

Rızaları dışında içeceklerine uyuşturucu karıştırmış

Aralarında çok sayıda trans kadının bulunduğu pek çok model genital bölgelerinin Wang tarafından taciz edildiğini iddia ediyor. Wang'ın bu kişilerin içeceklerine bilgileri dışında MDMA isimli uyuşturucuyu karıştırıp daha sonra içmeleri için baskı yaptığı da bir başka iddia. 

"Gördüğüm kişi Alexander Wang'di.

İddialar Owen Mooney adında bir modelin 2017 yılında yaşanan bir olayı TikTok hesabında anlatması ile başladı. Mooney,

2017'de NYC'te bir gece kulubünde müzisyeni izlemek için bekliyordum. Arkadaşlarımdan uzaktaydım ve o kadar kalabalıktı ki kimse hareket edemiyordu. Yanımda duran birisi de hareket edemiyor oluşumuzdan yararlandı ve önce bacağımı okşamaya başladı daha sonra kalçama dokundu. Ben şoka girdiğim için dondum kaldım, daha sonra kim olduğuna bakmak için döndüm ve gördüğüm kişi Alexander Wang'di."


İçecekleri içmeleri için ısrarda bulunmuş

İçecekleri içmeleri için ısrarda bulunmuş

Wang hakkında iddialarda bulunan bir diğer model ise şu ifadeleri kullandı "Alexander Wang bu anlattığın şeylerle bilinen birisi. Trans birey olan bir arkadaşım after party için limuzine binmiş ve onlara su verilmiş, Wang de hepsini bitirmeleri için ısrar etmiş. Daha sonra bunun molly water (MDMA'li su) olduğunu anlamışlar..."

Konuyla ilgili onlarca gazete ve internet sitesinde haber yapılmasına rağmen Wang hiçbir açıklama yapmadı, basın mensuplarından gelen soruları ise cevaplamayı reddediyor. 

 Alexander Wang kimdir?

Alexander Wang kimdir?

Yarı Amerikan, yarı Tayvanlı üç çocuklu bir aileninin oğlu. 2004 yılında, kendi adını bir markaya dönüştüren Wang'ın, 15 yaşında ilk koleksiyonunu kardeşinin düğününde tanıttı. 2002’de New York’un en prestijli tasarım okulu Parsons School of Design’daki eğitimini yarıda bıraktı. Marc Jacobs, Derek Lam, Teen Vogue ve Amerikan Vogue’u gibi sektör devleriyle çalışmaya başladı.

Cinsiyetsiz bir modaya uyanmak isteyen Wang’in 2004’te çıkardığı ilk unisex koleksiyonunu çıkardı. Abisinin finans danışmanlığını üstlendiği, ablasının hukuk alanında destek verdiği ve aile bağlantılarıyla Çin’de gerçekleştirilen üretim süreci sayesinde, tam iki yıl sonra New York Moda Haftası kapsamında Sonbahar/Kış 2007 kadın koleksiyonunu tanıtan Wang’in Anna Wintour’un keşif radarına girmesiyle, 200 bin dolarlık Vogue/CFDA Fashion Fund ödülünü kazanması, tasarımcının kariyerinin dönüm noktası oldu.

Kadın koleksiyonuyla Anna Wintour’un onayını alan Wang, 2011’de T by Alexander Wang markasıyla çıkardığı erkek koleksiyonuyla da GQ tarafından en iyi erkek tasarımcı seçildi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER "Mükemmel giyinmek için tek bir beyaz gömlek yeter" dedirten 18 kombin