Moda dünyasının kirli sırları ortaya çıktı

Moda dünyasının 'kirli' sırlarından biri daha bu itiraflarla ortaya çıktı

05 Aralık 2018, Çarşamba 14:17 Son Güncelleme:
A A

Moda dünyasında son dönemde kıvrımlı modellerin sözü daha çok geçiyor. Artık sadece zayıf modellerle çalışan firmalar "ayrımcılık" yaptıkları gerekçesiyle topa tutuluyor. 

Ama bu konuda da duyanları şaşırtan bazı gerçekler ortaya çıktı. 

Kıvrımlı kadınların temsilcisi olarak moda dünyasında sözü geçen, ünlü firmalarla anlaşmalar imzalayıp, zayıf meslektaşları gibi iyi paralar kazanan modeller de bu renkli dünyanın "karanlık" bir sırrını gözler önüne serdi.

Son dönemde moda dünyasında adını duyuran kıvrımlı modellerden biri de 20 yaşındaki Sonny Turner.

1.78 cm boyundaki model bedenindeki kiloları göstererek "Bu yağlar bana para kazandırıyor" diye konuşuyor.

Sonny ve diğer büyük beden modellerin anlattığına göre, aslında onların kilosu da moda firmaları tarafından yeterli bulunmuyor ve bedenlerinin bazı bölgelerini olduğundan daha büyük göstermek için protez kullanmaları isteniyor.

Sonny Turner'ın, tanıtım yüzü olduğu firma için objektif karşısına geçerken olduğundan daha kilolu görünmesi istenmiş.

Curvy Girls Stripped Bare adlı belgesele konu olan diğer kıvrımlı modeller de benzer isteklerle karşılaştıklarını söylediler.

Bunlardan biri de Lauren Frederick... Kariyerini model olarak çizmeye çalıştığı dönemde, fazla kilolu olduğu için bütün kapılar yüzüne kapanmış. 

Sonra kıvrımlı modeller moda dünyasında daha fazla dikkat çekmeye başlayınca Frederick de bu alandaki hayallerini gerçekleştirmiş.

Ama onun anlattıkları da diğer meslektaşlarıyla benzerlikler taşıyor.

Frederick, kariyerine ilk adımını attığında bu meslek için fazla kilolu bulunduğunu söylüyor. Ama sonrası daha da ilginç. Büyük beden model olmak için de kilosu yetersiz bulunmuş.

Genç model "Moda endüstrisi artık değişti. Kıvrımlı modeller için de bir sürü teklif geliyor. Ama ben onun için de yeteri kadar büyük beden değilim" diye konuşuyor.

Hatta anlaşma yaptığı firma, Lauren Frederick'ten biraz daha kilo almasını bile istemiş.

O şekilde de kendini rahat hissetmediğini söyleyince çekimlerde ondan da daha kilolu görünmesini sağlayacak ek parçalar giymesi istenmiş.


Modellerin olduklarından daha kıvrımlı görünmesini sağlayan kalça yükseltici ve göğüs dolgunlaştırıcı ek giysiler giymek zorunda kaldıklarını söyleyen genç model o şekilde de kendini rahat hissetmediğini sözlerine ekliyor: 

"Çünkü öyle yaptığım zaman da kendimi koca bir yalan gibi hissediyorum." 

Lauren Frederick

Sonny Turner

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.