Moda ikonu olunur mu, doğulur mu?

Moda ikonu son yıllarda kulağımızda çınlayıp duruyor. Sosyal medyanın kullanımının küresel çaptaki popülerliği birçok yeni moda ikonu ortaya çıkıyor ve biz bu kelimeyi daha sık duyuyoruz. Peki, moda ikonu nedir? Moda ikonu ne demek? Peki ya, moda ikonu nasıl olunur?

23 Ekim 2021, Cumartesi 18:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
MODA İKONU NE DEMEK?

MODA İKONU NE DEMEK?

Moda ikonları (Moda liderleri), moda kültürü boyunca yayılan ve modanın bir parçası haline gelen yeni stilleri tanıtan etkili kişilerdir. Moda ikonu, giydikleri ve tarzıyla modaya yön veren kişilerdir.


MODA İKONU NEDİR?

MODA İKONU NEDİR?

Moda ikonlarının kıyafet tercihleri kitleleri arkasında sürükler.

Günümüzde bir çok sanatçı ve ünlü sosyetik şahsiyetin yanı sıra sosyal medyanın kendi moda ikonlarını çıkardığını da görmek mümkün hale geldi.

Başkalarının takip edebileceği yeni bir tarz başlatırlar. Bu nüfuzlu insanlar, siyasi liderler, ünlüler veya spor şahsiyetleri gibi ünlü şahsiyetler olabilir 

Eskiden moda ikonları yerine moda liderleri terimi kullanılıyordu. Moda liderleri", 20. yüzyılın ikinci yarısında değiştirilen daha eski bir terimdir. Moda liderleri, "kraliyet, aristokratlar ve onların eşleri ve metresleri" gibi yüksek hiyerarşi ve toplumun önemli insanlarıydı


MODA İKONU OLMAK İÇİN NELER GEREKİR?

MODA İKONU OLMAK İÇİN NELER GEREKİR?

Bir moda ikonu olarak kabul edilmek için tarzınız ya kültürel bir sohbet yaratmalı, trendlere uygun bir çekiciliğe sahip olmalı ya da en yaygın olarak sizden daha uzun ömürlü olmalıdır.

Dünyaca ünlü moda ikonlarının yanı sıra ülkelerin kendi moda ikonları olabilir. Bununla birlikte kendi arkadaş çevrenizde de siz de bir moda ikonu olabilirsiniz.


MODA İKONU NASIL OLUNUR?

MODA İKONU NASIL OLUNUR?

Moda ikonu, basit bir unvandan çok, bir kişinin taşıdığı yerleşik terzilik ve moda yaklaşımıyla yarattığı etkiyle ile ilgilidir.

Bir moda ikonu olmak, trendleri belirlemek ve gelecek yıllar boyunca şık kalmak demektir. Moda ikonları çeşitli ve benzersizdir, bu nedenle kişisel tarzınızı geliştirirken mümkün olduğunca özgün olmanız önemlidir. 

Bir ikon olmak çok çalışma, tutku ve sabır gerektirir, bu yüzden bu süreçte asla pes etmeyin. Bir moda ikonu olmak için araştırmanızı yapmalı, tarzınızı geliştirmeli ve mümkün olduğunca uzun süre başarıya doğru çalışmalısınız.

MODA İKONU OLMAK İÇİN NELER YAPILABİLİR?

MODA İKONU OLMAK İÇİN NELER YAPILABİLİR?

Araştırın ve kendiniz modaya dair geliştirin. Elbette bir moda ikonu olmak geleceğin trendlerini belirlemek demektir. Aynı zamanda tarzınızda zamansız olmak anlamına da gelir. Ancak bir moda ikonu olmak stilin ötesine geçer. Simgeler kültürü şekillendirmek ve etkilemek ister. Bu yüzden modayı anlamanın yanı sıra güncel olaylar hakkında güncel kalın, tarihi araştırın ve kişisel bir felsefe geliştirin.Görünümünüzü tanımlamak istediğiniz kelimelerin bir listesini yazın. Hangi görünümü ve enerjiyi canlandırmak istediğinizi düşünmek için biraz zaman ayırın. Ardından, ne tür bir stil elde etmek istediğinize karşılık gelen kelimelerin bir listesini yazın. Bazı kelimeler "sevimli", "çağdaş" veya "eksantrik" olabilir. Ayrıca kelimelerin görünüşle hiçbir ilgisi olmayabilir

Moda ikonlarına bakın. Bir moda ikonu olmak için benzersiz olmanız gerekir, ancak geçmiş ve güncel moda ikonları hakkında bilgi sahibi olmanız da önemlidir. Çok çeşitli moda ikonlarını araştırın. Bunu, "moda ikonları"na göz atarak ve kütüphanedeki moda tarihiyle ilgili kitaplara bakarak yapabilirsiniz. Modaya katkılarını takdir etmek için ikonun stilini beğenmek zorunda değilsiniz.

Birkaç geleneksel moda ikonu Mick Jagger, Marilyn Monroe, Diana Ross ve Marlon Brando, Prenses Diana'dır

Birkaç daha sanatsal moda ikonu David Bowie, Elton John ve Lady Gaga'dır.

Türkiye'de Derin Mermerci, Neslihan Yargıcı, Betül Mardin ya da günümüzde popüler olan Serenay Sarıkaya modaya yön veren ikonlar arasında sayılabilir.


Ancak sizin moda ikonlarınız başka olabilir. İşte modanın en güzel yanı...

Moda ikonu olmak için ilhamlarınızı seçin. Moda ikonları hakkında araştırma yaptıktan sonra, ilham almak için birkaç ikon seçin. Moda ikonları bile ilhamlarını birinden veya bir yerden aldı. Bir ikondan ilham alabilirsiniz, ancak yine de benzersiz olabilirsiniz. Simge geçmişten geliyorsa, onlar hakkında bilgi edinin ve resimlere bakın. Moda ikonu güncelse, tarzları hakkında güncel kalın. [4]Moda dergilerini okuyarak ve sosyal medyalarını takip ederek tarzlarından haberdar olabilirsiniz.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Rahat ve şık görünmenizi sağlayacak 7 kış stili