Moda olabilirler ancak bu parçaları satın almadan önce iyi düşünün...

Bazı şeyleri moda diye hemen satın alıp giymeden önce iyice düşünmek gerek...

08 Eylül 2018, Cumartesi 12:57
A A
A kesim elbiseler

A kesim elbiseler

Ufacık fazlalıklarınızı bile ortaya çıkarabilecek bu kesim elbiselerin kumaşını çok dikkatli seçmek gerek. Ağır kumaşlarla olduğunuzdan kilolu görünmeniz kaçınılmaz.

Asimetrik kesimler

Asimetrik kesimler

Genellikle risksiz bir tercih gibi görünen asimetrik etekli tasarımlar aslında bacaklarımızı olduğundan kısa gösteriyor ve kalçalarımızın da daha büyük gibi algılanmasına yol açıyor.

Triko elbiseler

Triko elbiseler

Bu elbiseler çok rahat biliyoruz ama maalesef zayıf kadınları iyice zayıf ve özensiz, kilolu kadınları ise olduğundan da kilolu gösteriyorlar.

Peplum üstler ve elbiseler

Peplum üstler ve elbiseler

Aslında zarif görünen ve beli vurgulayan bu model beliniz çok ince değilse kilolu görünmenize yol açabilir.

Kısa paça pantolonlar

Kısa paça pantolonlar

Kısa paça pantolonlar bu aralar oldukça moda. Zayıf ya da kilolu olması fark etmeksizin kadınların çokça tercih ettiği bu modellerin sakıncası kısa boylu ve kısa bacaklı kadınlarda bu problemleri daha da çok öne çıkarması. Böylelikle olduğumuzdan daha kilolu görünebiliyoruz. Böyle durumlarda bol kesim ve bol paçalı pantolon tercih etmek daha doğru.

Pelerin ve pançolar

Pelerin ve pançolar

Pelerinler kadınları kısa boylu ve kilolu gösteriyor. Özelikle de kısa pelerinler böyle bir etkiye sahip.

Boğazlı kazaklar

Boğazlı kazaklar

Kışın en çok tercih edilen modellerinden biri ancak yanlış kullanılırsa birçok kusuru ortaya çıkarıyor: Boynunuzu ve böylelikle de boyunuzu kısa gösteriyor. Satın alırken sakın 3/4 oranındaki yakaları tercih etmeyin; mutlaka uzun ve katlanan yakalar kullanmalısınız.

Babydoll elbiseler

Babydoll elbiseler

Bu elbiseler yetişkin kadınlardan çok genç kızlara uygun. Bacakları kısa ve kalın göstermesinin yanı sıra giyen kadını "genç görünmek" için fazla çabalıyor havasına da büründürüyor.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.