Modern çadır: Eko-kapsül

Güneş enerjisiyle çalışan eko-kapsül, dünyanın herhangi bir yerinde dış dünyanın her türlü etkeninden bağımsız bir şekilde yaşamaya olanak tanıyor

18 Nisan 2017, Salı 16:07
A A

Yumurta şeklindeki kapsül-çadır, özellikle seyahat tutkunları için yapılmış.

Üzerinde mini rüzgar türbini ve güneş enerjisi panelleri bulunan ve bu sayede kendi enerjisini üreten eko-kapsül, kamp tutkunlarına sabah güzel bir manzaraya rahat bir şekilde uyanma olanağı sağlıyor.

Kampçılara bir otel lüksü sunan yumurta kapsülün içinde kendi tuvaleti ve banyosu da bulunuyor.

Bilim-kurgu filmlerinden çıkmış gibi duran bu modern çadır, aynı zamanda yağmur suyunu çeken kanalları sayesinde doğal su ihtiyacınızı da karşılayabiliyor.

Otomobilin arkasına takılan bir römork yardımı ile taşınabilen eko-kapsül, Slovakya Bratislava merkezli Nice Architects tarafından üretildi.

Firma yetkilileri, eko-kapsülü, doğada uzun süre kalmayı sevenler, doğada kalan bilim adamları ve arkeologlar, fotoğrafçılar ve doğa tutkunu sporcular için ürettiklerini belirtiyor.

Şehirde de rahatlıkla kullanabilen eko-kapsüller yüksek talep almaya başlamış ve üretime geçilmiş bile…

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.