Modunuzun düşük olduğu günlerde giyebileceğiniz 6 mutlu renk

Renklerin insanların ruhunu büyük ölçüde etkilediğini biliyor muydunuz? İnsanlar genellikle kapalı havalarda kendilerini mutsuz hissederken güneşli ve açık renkli günlerde kendilerini daha mutlu hissederler. Renklerin buna benzer birçok etkisi var. Kendinizi kötü hissettiğiniz günlerde ufak renk oyunlarıyla modadan yardım alabilirsiniz.

27 Şubat 2021, Cumartesi 09:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Kırmızı

Kırmızı


Yüksek enerji ve ‘güç’ ile ilişkili bir renk olan kırmızı, anında fark edilir. Cesaret, güç ve hırs gibi duyguları da ifade eder. Bununla birlikte uyanıklığa, hız ve fiziksel olarak iyi hissetmeye de işarettir. Güven aşılamanıza yardımcı olabilir. En nihayetinde de mutlu hissettirir.


Turuncu

Turuncu

Neşeli, davetkar ve sıcak bir renk olan turuncu, yaz mevsimlerinin en lezzetli tonlarından. Duygusal olarak gücü, dışadönük olmayı ihtiva eder. Etkileşimi ve ilişki kurmayı teşvik eder. 

Sarı

Sarı

İyimserlik, parlaklık, neşeli tutum ve zihinsel berraklığın rengi sarı, yaratıcı, net ve pozitif. Depresyonun hafifletilmesinde ve gülmeyi teşvik etmede harika bir seçim. Öfke sürelerini kısaltır, aktif yaşamı teşvik eder.


Mavi

Mavi

Yaz renklerinden biri de mavi. Dinlenmek ve sakinliği temsil eder çok popüler bir renktir. Aşırı hiperaktif çocuklarda bunun dengelenmesinde rol oynadığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Hayal gücünü ve sezgisel düşünmeyi teşvik eder. 

Yeşil

Yeşil

Sakinleştirici, hoş bir renkttir. Stres azaltıcı, yenileme, denge, ferahlık ve huzur doludur. 

Menekşe

Menekşe

Sanatsal yeteneklerle ilişkili bir renk de olan menekşe ya da mor renk, yaz dönemi t-shirtleri için neşenizi artırıcı en iyi seçeneklerden biri.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Puantiyenin gücü adına: Neden acilen puantiyeli bir elbise edinmelisin?