Monotonlaşan ilişkiyi canlandırmanın 8 yolu

Yıpranan ilişkiyi kurtarmak her zaman çok zordur, hatta kimi zaman imkansızdır. İşlerin bu noktayı gelmemesi için monotonlaşan ilişkiyi canlandırmak gerekir. Evet, ilişkide heyecanı geri getirmek bazen yorucu olsa da ilişki bitmeden bunun bir hal çaresine bakmak gerekir. Yani ilişkiyi düzeltmenin yollarını aramadan önce sıkıcılaşan ilişkiyi canladırmak gerek. İşte monotonlaşan ilişkiyi canlandırmanın 8 yolu!

29 Temmuz 2020, Çarşamba 17:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Hesap sormayı bırakın

Hesap sormayı bırakın

Her şeyi sorgulamayı bir kenara bırakın. Sorgulayıcı olmak eşinizi veya sevgilinizi baskı altında hissettirir ve özgürlüğünü kısıtladığınızı düşünür. İnsanlar özgürlüklerinin kısıtlandıklarını gördükleri anda size karşı bir tavır almaya başlarlar, onlar için özgürlük çok önemlidir. Karşınızdaki insana güveniyorsanız zaten aşırı sorgulayıcı olmanın bir anlamı yok. Güvenmiyorsanız önce bu sorunu halletmelisiniz. Yalnız unutmayın, karşınızdakini de dinleyerek!

Biraz da dinleyin

Biraz da dinleyin

Empati kurmak, yine iki tarafın da yapması gereken bir durumdur. Bir şeye kızdığımızda veya kırıldığımızda istemsiz bir şekilde dinleyici olmaktan çıkıyor, her şeye sağır bir pozisyona geçebiliyoruz. Ne olursa olsun birbirinizi karşılıklı olarak dinlerseniz problemleriniz en kolay seviyeye iner, hatta ortadan bile kalkabilir.


Klişe ama, empati öğrenilebilen bir şeydir

Klişe ama, empati öğrenilebilen bir şeydir

İlişkiyi kurtarmanın yollarından en etkili olanlarından biri emtati kurmaktır. Bir sorunla karşılaştığınızda sadece kendi düşüncelerinizi göz önünde bulundurup her şeye kendi gözünüzden bakmak yerine, kendinizi eşinizin veya sevgilinizin yerine koyarsanız birbirinizi daha iyi anlarsınız.


Cinsel yaşamınızı renklendirin

Cinsel yaşamınızı renklendirin

Tensel temasınızı arttırın. Partnerinizle aşk oyunları oynayın. Durduk yere ona erotik mesajlar atın, televizyon izlerken birden onu öpün, cinsel yaşamınıza değişik fantezileri dahil edin.

Geçmişi sürekli gündeme getirmeyin

Geçmişi sürekli gündeme getirmeyin

Bu ilişkiniz için yapacağınız en büyük kötülük olur. Çünkü geçmişi sürekli gündeme getirmek o gün olanı değiştirmediği gibi kişiyi öfkelendirir ve daha büyük çatışmalara sebep olur. O yüzden geçmişteki hataları bağışlayın, kendi hatalarınızı kabul edin ve tamamen bugüne odaklanın.


Partnerinizden somut isteklerde bulunun

Partnerinizden somut isteklerde bulunun

‘"Benimle hiç ilgilenmiyorsun!"değil. "Bugün işten çıktıktan sonra benimle yarım saat ilgilenmeni, bana sarılmanı istiyorum" deyin.

 Birbirinizi özleyin

Birbirinizi özleyin

Uzun ilişkilerin en kötü yanı insanın kendiniz sevgilisiyle yapışık ikiz gibi dolaşmak zorunda hissetmesi ya da öyle davranması. İşiniz, eviniz ve hatta hobileriniz bile aynı olsa dahi bazı şeyleri sevgilinizden ayrı yapmayı öğrenin. O spora sabah gidiyorsa siz akşam gidin. Yakın bir arkadaşınızı veya bir aile ferdinizi gece kalmalı ziyaret edin. 


Yeni yerler keşfedin

Yeni yerler keşfedin

İster gezmek için, ister yemek yemek için, isterseniz de sevişmek için! Sebebi ne olursa olsun sevgilinizle yeni yerler keşfetmekten vazgeçmeyin. Bu hem ilişkinizi hem de heyecanınızı ayakta tutacaktır. Yeni tecrübeler size belki de yeni rutinler getirecek, daha önce hoşunuza gideceğini hayal etmediğiniz şeylerden zevk almanızı sağlayacaktır. Sürekli aynı yerlerde takılıyorsanız bu hafta sonu farklı bir yer deneyin. 

Başkalarının sözlerini duyun

Başkalarının sözlerini duyun

Uzun süreli ilişkilerde bazen körlük başlar. Çiftler birbirilerine fazlasıyla yakın oldukları ve çok uzun süre birlikte vakit geçirdikleri için karşılıklı yaptıkları hataları görememeye başlarlar. Bu hataları en iyi en yakınınızdakiler görür. Onları dinleyin. Söyledikleri şeylere karşı hemen savunmaya geçmeyin.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Romantik komedi izlerken vücudumuzda neler oluyor?