Moody's: Türkiye'nin dış finansmanı şoklara karşı kırılgan

Referandumun ardından Türkiye'nin bir numaralı gündemi haline gelen "mühürsüz oy pusulası" tartışmasında kritik saatler başladı. Yüksek Seçim Kurulu, itirazları saat 14:30'da görüşmeye başlayadı
 

19 Nisan 2017, Çarşamba 14:27
A A
Moody's: Türkiye'nin dış finansmanı şoklara karşı kırılgan
Moody's Türkiye'ye ilişkin yayımladığı raporda, "Kutuplaşmış seçimler, türbülanslı jeopolitik gelişmeler, devam eden belirsizlikler ve geniş dış finansman ihtiyacı, ülkenin şoklara karşı kırılganlığının not üzerinde baskı yapmaya devam ettiğini gösteriyor" ifadelerine yer verildi.

Türkiye'deki kutuplaşmanın devam edeceği, hükümetin bir yandan iç siyaset, diğer taraftan jeopolitik risklere bağlı güvenlik endişeleriyle karşı karşıya olduğu belirtildi.
 

MOODY'S: OLUMSUZ SİYASİ İKLİM...


Kuruluş referandumdan az farkla evet çıkmasının kredibilite üzerinde baskı oluşturduğunu ve belirsizliği artırdığını ifade etti. Moody's olumsuz siyasi iklimin Türkiye'nin büyümesini düşürebileceğini vurguladı.

Moody's genişlemeci maliye politikası duruşunun devam etmesini ve kamu borçlarının GSYH'ye oranının 2018 sonunda %30 ile zirve yapmasını beklediklerini bildirdi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER En çok talep gören İstanbul konut projeleri neler?